Krem na noc


Krem na noc

Niewielu wie, że skóra najintensywniej pracuje nocą. Zakłada się, że należy dbać o wygląd skóry jedynie w ciągu dnia, wieczorem zmywa się makijaż i pozwala się jej „odpocząć”. Wielu uważa, że wręcz nie powinno się wówczas nakładać żadnych kosmetyków, gdyż są one zbędne, a powodują jedynie zapchanie porów, trądzik czy nadmierne wydzielane sebum. Tymczasem noc to moment intensywnej regeneracji naskórka, więc dlaczego mu w tym nie pomóc? Odpowiednie kremy dadzą ukojenie zmęczonej trudami dnia buzi, aby rano mogła na nowo rozpromienić się blaskiem.

Czym różnią się kremy na noc od kremów na dzień?

Kremy na noc są bardziej skoncentrowane niż te na dzień. W związku z rozluźnieniem wiązań komórkowych skóry, składniki kosmetyczne są lepiej przyswajalne. Co więcej, podczas snu uwalniane są hormony wzrostu, więc wszystkie komórki prowadzą intensywniejsze procesy dzielenia, a co za tym idzie: samoistnie się oczyszczają i odnawiają. Odpowiednie kosmetyki, bogate w witaminę A i kwas hialuronowy, mogą dodatkowo zintensyfikować regenerację.

Jak dobrać odpowiedni krem na noc do rodzaju cery?

Aby wybrać krem na noc odpowiedni do rodzaju swojej skóry, należy zwrócić szczególną uwagę na dodatkowe składniki. Osoby z cerą suchą i wrażliwą powinny poszukiwać w kremach składników silnie nawilżających, jak olejek kokosowy czy olejek z awokado. Do skóry tłustej najlepiej będą nadawać się lekkie preparaty, np. z miodem Manuka, który słynie z unikalnych właściwości przeciwbakteryjnych. Z kolei produkty bogate w olejek arganowy, mają właściwości anti-aging, które będą szczególnie ważne dla cery dojrzałej. Ponadto można odnaleźć wiele kremów z olejkami eterycznymi, które pozwalają delikatnie się wyciszyć i zrelaksować.

Istnieją różne rodzaje kremów na noc, a każdy z nich ma inne właściwości. Najlepiej szukać wśród produktów stworzonych na bazie naturalnych składników, żeby faktycznie nie uszkodzić naskórka. Dodatkowo warto pamiętać, aby po terapii konkretnym produktem zrobić sobie przerwę, co uchroni skórę przed rozleniwieniem, nie uzależni jej od kolejnego kosmetyku i umożliwi samodzielną regulację sebum.

POLECANE PRODUKTY: SPRAWDŹ TUTAJ


Może Cię też zainteresować:

Krem nawilżający

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.