Mydło


Mydło – na co zwrócić uwagę podczas zakupu mydła?

Kosmetyk, który towarzyszy ludziom od najmłodszych lat, którego używa się powszechnie, o którym nie myśli się, jak o innych produktach pielęgnacyjnych, który najczęściej kojarzy się z myciem rąk tudzież jednym z elementów ozdoby łazienek – mydło. Czy wybierając mydło należy zwracać uwagę jedynie na konsystencję, zapach czy cenę? Skąd w takim razie takie bogactwo mydeł na rynku? Jako surfaktanty mają na celu ułatwianie usuwania zanieczyszczeń, jednak obecnie można znaleźć mydła o różnych dodatkowych właściwościach.

Jak powstają mydła i jakie są rodzaje mydeł?

Mydła powstają zazwyczaj w reakcji tłuszczów z alkaliami, dlatego też dzieli się je ze względu na rodzaj metalu alkalicznego, który zawierają, co również ma wpływ na ich konsystencję i rozpuszczalność w wodzie. Najlepiej rozpuszczalne są mydła potasowe i sodowe, dlatego najlepiej nadają się do kąpieli. Bardzo ważne są także pozostałe substancje aktywne. Trzeba uważać na sztuczne barwniki, aromaty i parabeny, gdyż te składniki często sprawiają, że mydła mają zbyt wysokie zasadowe pH, co przy codziennym użytku może być niebezpieczne dla skóry. W dobrych mydłach sztuczne komponenty zastępuje się naturalnymi olejami roślinnymi, masłami z ekologicznych upraw, innymi związkami pochodzenia roślinnego albo minerałami. I chociaż zdrowe zamienniki są nieco droższe, warto zainwestować w produkty, które nie naruszają płaszcza lipidowego naskórka, a nabłyszczają, natłuszczają i chronią skórę. Najlepsze będą tzw. mydła przetłuszczone, które przede wszystkim zwalczają suchość skóry.

Mydła i ich przeznaczenie

Patrząc na przeznaczenie tych kosmetyków, można wyróżnić specjalne mydła lecznicze: antyseptyczne, które przyczyniają się do leczenia zakażeń i chorób skórnych, czy antybakteryjne, które działają lekko peelingująco. Mydła te charakteryzują się zawartością takich składników jak sól himalajska, ekstrakt z rumianku, z liści szałwii i wyciąg z krwawnika.

Różnorodność mydeł na rynku kosmetycznym

Wybór mydeł na rynku jest ogromny, ponieważ każdy chce znaleźć idealny produkt dla siebie. I dobrze! Teraz jest to możliwe. Odpowiednio dobrane mydła można stosować już od najwcześniejszych dni życia. Co więcej, kosmetyki te coraz częściej tworzone są z dedykacją dla osób ze skórą wrażliwą czy skłonną do alergii. Dzięki pięknym aromatom znakomicie nadają się do relaksującej kąpieli, a przeróżne kształty i przyciągający wzrok wygląd sprawiają, że mogą one zostać podarowane jako wyjątkowy i niezapomniany prezent.

POLECANE PRODUKTY:

Mydło 100% naturalne ręcznie robione kawa i wanilia Yeye

Mydło w kostce BIO z lawendą Galeo 100g

Mydło Achillea antyseptyczne do twarzy i ciała Alona Shechter 400 ml


Może Cię też zainteresować:

Naturalne mydła

 

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.