Naturalne filtry przeciw promieniom słonecznym


Naturalne filtry przeciw promieniom słonecznym

Muśnięta słońcem skóra wygląda atrakcyjnie i sprawia, że dobrze się czujemy. Opalając się trzeba jednak zachować umiar i pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej. Nie wszyscy wiedzą, że taką ochronę zapewnią nam nie tylko specjalne kremy z filtrami, ale też naturalne oleje. Podobnie jak kremy z filtrami chemicznymi chronią one przed oparzeniami i zmniejszają ryzyko przedwczesnego starzenia się skóry.

Najwyższą ochronę zapewniają oleje malinowy i marchewkowy

Ich ochrona odpowiada spf o wartości 30 do 50. Olej z malin polecamy jeśli masz problem z przebarwieniami skóry, ponieważ ma on właściwości rozjaśniające. Działa on również przeciwzapalnie i świetnie chroni przed utratą wody. Za to olej z marchwi łagodzi poparzenia, wygładza, regeneruje i odmładza skórę. Potrafi wzmacniać jej funkcje ochronne i przyspiesza gojenie drobnych uszkodzeń.

Nieco mniejszą ochronę da nam olej z kiełków pszenicy

Dodatkowo chroni skórę przed utratą wilgoci i opóźnia proces starzenia. Do innych wartych uwagi olejów zapewniających ochronę przeciwsłoneczną należą między innymi olej sezamowy, olej ryżowy, olej kokosowy, olej konopny, olej z awokado czy olej z kiełków pszenicy. Dobre działanie ma też dobrze znane masło shea, które przyspiesza leczenie się różnego rodzaju oparzeń i ran. Oleje świetnie ochronią nie tylko skórę, ale również włosy, na które z oczywistych przyczyn nie nałożymy kremu z filtrem.

Oleje roślinne zapewniają nam ochronę w sposób naturalny

Dzięki nim uzyskamy piękną opaleniznę i unikniemy poparzeń bez konieczności stosowania kosmetyków pełnych konserwantów. Oleje dodatkowo odżywią i nawilżą skórę, dostarczą jej witamin i opóźnią proces starzenia się skóry. Jednak jeśli bardzo długo przebywamy na słońcu pamiętajmy o wzmocnieniu ochrony. Możemy to zrobić na przykład filtrami mineralnymi i odpowiednim ubraniem.

Warto wiedzieć, że nasza skóra wydziela sebum, które stanowi jej własną ochronę przed promieniowaniem UV. W okresie letnim dobrze jeść również pokarmy, które wspomagają ochronę skóry przed wolnymi rodnikami. Truskawki czy pomidory są w tym czasie pyszne, dlatego korzystajmy z dobrodziejstw natury. To jak? Jesteście gotowe na zdrowe korzystanie ze słońca?

POLECANE PRODUKTY:

Natural Being krem na noc z miodem Manuka (tłusta/normalna) Living Nature

Natural Being krem do ciała i rąk z miodem Manuka Living Nature

Olej hydrofilowy do twarzy i ciała Alona Shechter 250 ml


Może Cię też zainteresować:

Jak walczyć z oparzeniami słonecznymi?

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.