Czy sauna pomaga na bezsenność?


Czy sauna pomaga na bezsenność?

Bezsenność jest problemem dotykającym współcześnie wielu ludzi. Z pewnością swoje źródło ma ona w zabieganym trybie życia, pełnym stresu i coraz to nowych przeciwności. Sen jest jednym z kluczowych elementów naszego zdrowia, dlatego też jego brak lub niedobór może mieć opłakane konsekwencje. Powoduje brak koncentracji, melancholię, odbija się również na wyglądzie chociażby na naszej cerze. Istnieje wiele sposobów na walkę z bezsennością. Uważa się, że uczęszczanie do sauny jest jednym z nich. Czy to prawda? Czy stwierdzenie to jest jedynie mitem? Jeśli ciekawi was odpowiedź na to pytanie zapraszamy do lektury dalszej części artykułu!

Główne przyczyny bezsenności

Tak jak wspomniałyśmy wcześniej bezsenność jest obecnie bardzo powszechna. Oczywiście swoje źródło ma ona głównie w prowadzonym przez nas trybie życia. Nieodpowiednia dieta, spożywanie ciężkostrawnych potraw o późnych godzinach, picie energetyków, czy innych napojów bogatych w kofeinę, wszystko to prowadzi do nocy spędzonej na przewracaniu się z boku na bok.

Bezsenność o takim podłożu jest stosunkowo łatwo wyeliminować, o ile jesteśmy na tyle zmotywowani, by zmienić swój styl życia. Często jednak przyczyny tej przypadłości są nieco bardziej skomplikowane. Mają one swoje źródło w problemach psychicznych takich jak depresja lub stany lękowe. W grę wchodzą tu również wszelkiego rodzaju uzależnienia lub nawet zaburzenia odżywiania.

Jak możemy zauważyć bezsenność jest kompleksowym problemem, który może prowadzić do przykrych następstw. Wspomniany przez nas wcześniej brak koncentracji powoduje, że narażamy siebie i innych na różnego rodzaju wypadki. Zdecydowanie skutkuje to również tym, że jesteśmy mniej wydajni w pracy. Niedobór snu może wywoływać u nas złość i irytacje, która często odbija się na naszym otoczeniu. Negatywnie wpływa na wygląd naszej skóry i włosów, a także ogólną kondycję organizmu.

Oprócz zmiany trybu życia, czy istnieją sposoby, które pomogą nam w walce z bezsennością?

Sauna na bezsenność – czy pomaga?

To, że sauna jest dobrym lekiem na bezsenność to jak najbardziej prawdziwe stwierdzenie! Należy dodać, że jest  to świetne rozwiązanie zarówno dla osób gdzie głównym powodem niedoboru snu jest stres i tryb życia, jak i dla tych, którzy nie mogą wyspać się przez niektóre kondycje zdrowotne!

Wiadomo, że sauna jest świetnym miejscem dla relaksu i odprężenia. Dzięki regularnym wizytom, gdy musimy przeznaczyć konkretną ilość czasu na bierny odpoczynek, nie tylko pozwalamy naszej psychice odpocząć, ale również uczymy się jak ważne są przerwy od zabieganej codzienności. Sauna jest dobrym miejscem do medytacji, która także pomoże wyciszyć natrętne myśli. Wizyty w saunarium zdecydowanie powinny poprawić jakość naszego snu, oraz samopoczucie.

Seanse saunowe ukojeniem dla ciała i ducha

Dodatkowo warto wspomnieć o seansach saunowych, w których wykorzystywana jest aromaterapia, gdyż olejki eteryczne mogą mieć bardzo pozytywne działanie na naszą psychikę. Koją one nerwy, pomagają się wyciszyć, a przy tym pięknie pachną i pozwalają nam doświadczyć całkiem nowych, nieznanych dotąd doznań.

Jeśli przyczyną naszej bezsenności są bóle mięśni czy stawów, sauna również jest dobrym rozwiązaniem! Wysoka temperatura pomaga ukoić ból i rozluźnić spięte mięśnie. Oczywiście, w niektórych przypadkach same seanse są mało skuteczne i zalecana jest wizyta u specjalisty.

A jak wygląda jakość waszego snu? Jeśli borykacie się z problemem bezsenności zdecydowanie polecamy wypróbować wizytę w saunie!

 


Może Cię też zainteresować:

Sauna a odchudzanie

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.