Balsam


Zbliża się lato, czyli pora odsłonięcia rąk i nóg. Krótki rękaw, spódnice, krótkie spodnie – wrócą teraz do łask. Ale czy nasza skóra jest gotowa, aby pokazać ją światu? Balsamy to półpłynne i wodne kosmetyki, stworzone na bazie roztworu żywic w olejkach eterycznych lub terpentynie. Od kremu różni je niewiele – są mniej skoncentrowany i zawierają więcej wody, przez co szybciej się wchłaniają. A najczęściej rozpoznawaną różnicą jest ich przeznaczenie: służą do pielęgnacji skóry całego ciała. Produkty te stosuje się przez cały rok, ale człowiek po nie sięga najczęściej dopiero wtedy, kiedy przychodzi czas pokazać trochę więcej.

Pierwotną funkcją balsamów było łagodzenie podrażnień i kojenie bólu. Takie efekty uzyskiwano dzięki bazom produktów, którymi wciąż najczęściej są ekstrakty z ziół leczniczych, np. rumianku czy ziela glistnika. Obecnie oprócz działań uśmierzających używa się ich w celu nawilżenia tudzież natłuszczenia skóry – nie tylko tej podrażnionej i zaczerwienionej.

Na rynku wyspecjalizował się podział na balsamy pielęgnacyjne i zapachowe. Wszystkie one mają za zadanie sprawić, aby skóra była delikatniejsza, gładsza i bardziej promienista, a także pomóc odzyskać jej naturalne pH. Znaleźć można balsamy silnie regenerujące, przeznaczone do mocno wysuszonej skóry. Wzbogaca się je nie tylko o składniki zawierające witaminy, minerały i aminokwasy, ale także o te silnie kojące i chroniące skórę (wyciąg z dziurawca, olej z rozmarynu, ekstrakt z kitu pszczelego, ekstrakt z owoców czereśni). Za jedno z najnowszych odkryć można uznać balsamy stworzone na bazie naturalnych składników. Szczególnie polecić tu można produkt Mor i Levona Balsam, który zachowuje zdrową skórę i przyczynia się do odnowy martwych komórek. Sprawdza się on świetnie w przypadku wszelkich chorób skórnych, ukąszeń, podrażnień czy alergii.

Biorąc pod uwagę przeznaczenie produktów, należy jeszcze wymienić balsamy upiększające – ujędrniające, wyszczuplające, antycellulitowe, brązujące czy te, do opalania i po opalaniu, które mogą szczególnie się przydać w najbliższym czasie.

Warto też zwrócić uwagę na kosmetyki, które przede wszystkim mają zapewnić piękny zapach skóry. Zawarte w nich olejki (najczęściej owocowe), potrafią ukoić nie tyle skórę, co skołatane nerwy, oraz wprowadzić w świetny nastrój na cały dzień. Należy zwrócić uwagę również na produkty, które można stosować jako tonik do twarzy, na przykład Balsam firmy Mirrini.

Balsamy to produkty, które dobrze się wchłaniają, nie pozostawiając filmu na skórze – co jest ich największą zaletą. Można stosować je dwa razy dziennie, najlepiej po kąpieli lub basenie. Podczas nakładania należy masować skórę powoli i dokładnie, aby pobudzić krążenie.

Na rynku spotyka się balsamy dla niej i dla niego, ale prawdziwą popularnością cieszą się produkty dla coraz młodszych dzieci. Wiadomo, że skóra niemowlęcia jest bardzo delikatna i potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Warto więc zadbać o odpowiedni produkt, najlepiej bazujący na samych naturalnych składnikach, aby nie uczulić dzieciątka. Polecić można balsam zmiękczający Naif, który nie zawiera żadnych możliwie szkodliwych dla dziecka substancji.

Nie bez podstawy powstał słynny frazeologizm „balsam dla duszy”. Balsamy są najlepszymi kojącymi i nawilżającymi kosmetykami do ciała. Dzięki ogromnej możliwości wyboru, można dopasować idealny do naszej skóry produkt – według zapotrzebowania i pory roku. Produkt, który dzięki swojemu zapachowi, wprawi w dobry nastrój na cały dzień!

POLECANE PRODUKTY: SPRWADŹ

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.