Scrub – dla zdrowia i urody


Scrub – dla zdrowia i urody

Co to w ogóle jest scrub? Jedni uważają, że tę nazwę stosuje się zamiennie z peelingiem. Inni, że scrub to jeden z rodzajów peelingu – gruboziarnisty. Podstawową prawdą jest, że scrub to kosmetyk, którego działanie opiera się na mechanicznym złuszczaniu naskórka. Stosowanie peelingów ma na celu oczyszczenie skóry, poprawienie krążenia oraz pobudzenie do regeneracji poprzez produkcję włókien kolagenowo-elastynowych. Ciało ma wyglądać zdrowo i promiennie.

Rodzaje scrubów

Istnieje na rynku wiele rodzajów scrubów (tudzież peelingów), które ścierają naskórek mniej lub bardziej efektywnie. Intensywność zależy przede wszystkim od grubości drobinek oraz miejsca zastosowania. Poza peelingami do twarzy, działającymi matująco, nawilżająco lub odmładzająco, znaleźć można kosmetyki do ciała lub poszczególnych jego części – stóp, rąk, ud, a nawet specjalne do ust. Każdy z tych produktów dedykowany jest ze względu na zawartość składników aktywnych – organicznych lub syntetycznych – oraz bazę.

Zalety regularnie wykonywanego peelingu

Peeling połączony z masażem całego ciała uważa się za zabieg rewitalizujący. Przygotowuje on także skórę do aplikacji kremów antycellulitowych, do opalania i depilacji. Można również kilka dni po (nie od razu!) tychże zabiegach zastosować scrub ponownie. Dodatkowo zaleca się mechaniczne złuszczanie naskórka raz w tygodniu, co pozwoli utrzymać piękny wygląd skóry. W okresie wakacyjnym warto zwrócić uwagę na kosmetyki wielofunkcyjne, które usuną martwy naskórek, nawilżą i odświeżą skórę, a ponadto pomogą w walce z cellulitem i w redukcji tłuszczu, aby chwalić się pięknymi nogami [nie tylko] w upalne dni. Tutaj warto zerknąć na produkty 2 in 1, np. mydło z peelingiem, które dzięki naturalnym składnikom pozwoli zobaczyć efekty i czuć się piękną już po pierwszym użyciu!

Jak często należy stosować scrub?

Należy pamiętać, że zabiegów złuszczających naskórek nie wykonuje się zbyt często, aby nie zniszczyć płaszcza lipidowego skóry. Jeden peeling w tygodniu wystarczy – przez następne dni skóra musi mieć szansę na regenerację. Dodatkowo trzeba wspomnieć, że wszelkiego rodzaju kosmetyków usuwających mechanicznie naskórek NIE WOLNO stosować na ranach, stanach zapalnych, wysypkach czy podrażnieniach.

Scruby są kosmetykami, które mają same zalety. Zachowaj gładką skórę, do tego wyglądającą promiennie i świeżo pachnącą nie tylko w czasie upałów, ale przez cały rok!

POLECANE PRODUKTY:

Mydło z peelingiem do ciała Alona Shechter 400 ml


Może Cię też zainteresować:

Balsam

 

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.