Obalamy mity pielęgnacyjne – mycie twarzy płynem do higieny intymnej


Obalamy mity pielęgnacyjne mycie twarzy płynem do higieny intymnej

Wokół codziennej pielęgnacji twarzy krąży wiele niepotwierdzonych mitów. Często wskazówki przekazane z ust do ust, czy wyczytane na profilu w social mediach mogą nie tylko nie spełniać swojej roli, ale wręcz szkodzić Twojej skórze! Jednym z popularniejszych „Lifehacków”, na które mogłaś natknąć się przeglądając Instagrama, czy scrollując tik toka, to wykorzystywanie płynu do higieny intymnej, jako żelu do twarzy. O tym dlaczego nie powinniśmy tak robić i skąd wziął się pomysł na tę alternatywę, wyczytasz z dzisiejszego artykułu. Zapraszamy do lektury!

Płyn do higieny intymnej – ogólne właściwości

Płyn do higieny intymnej przeznaczony jest do wrażliwych okolic ciała – stąd też jego skład zazwyczaj nie zawiera silnych detergentów, a jedynie delikatne składniki myjące. Wysokiej jakości płyny i żele intymne nie powinny być silnie perfumowane, a ich pH musi być bezpośrednio dostosowane do tego w okolicach intymnych.

Opinia o składzie i zastosowaniu może nas kierować ku stwierdzeniu, że kosmetyk ten, jako łagodny środek myjący, będzie idealny również do twarzy. Należy jednak pamiętać o kilku zasadniczych problemach! Przede wszystkim, owszem kwaśny odczyn jak najbardziej jest odpowiedni dla skóry, jednak płyny do higieny intymnej posiadają zazwyczaj niższe pH niż to korzystne dla twarzy. Wpływ ma na to zawarty często w składzie kwas mlekowy.

Płyn do higieny intymnej jako kosmetyk do twarzy – skąd ten pomysł?

Znając właściwości płynu do higieny intymnej możemy domyśleć się dlaczego przez niektórych może być on uznany za dobry zamiennik kosmetyków oczyszczających do twarzy. Z pewnością zachęca jego krótki, nieskomplikowany skład, który jest łatwy do sprawdzenia i nie sugeruje żadnych przykrych niespodzianek. Jednak brak silnych detergentów to nie wszystko, aby płyn mógł dobrze sprawdzać się w pielęgnacji twarzy.

Sam pomysł z początku mógł się zrodzić w wyniku braku innych środków myjących, które nadawałyby się do użycia jako produkt pielęgnacyjny do twarzy. Płynu do higieny intymnej, ze względu na jego właściwości, możesz użyć jako kosmetyku oczyszczającego do twarzy, jeżeli nie masz nic innego pod ręką. Jednak różnica pH sprawia, że stała zamiana na tą alternatywę nie będzie dobrym pomysłem! To co pojedynczo się sprawdzi, na dłuższą metę, może być szkodliwe!

Alternatywa w postaci płynu do higieny intymnej, stała się popularna również ze względu na niższą cenę tych produktów, jednak tych kilka złotych zaoszczędzonych w ten sposób może się bardzo negatywnie odbić na Twojej cerze!

Kosmetyki do twarzy, a płyn do higieny intymnej

Zwróć również uwagę na to, że płyny do mycia twarzy zawierają składniki aktywne, często dedykowane do konkretnych typów skóry. Szeroki wybór tego typu kosmetyków pozwala nam znaleźć idealną opcję dla siebie! Czy to pianka, taka jak pianka oczyszczająca do twarzy Deoproce, czy delikatny żel do mycia twarzy dla skóry wrażliwej z olejem Manuka Living Nature. Te produkty oczyszczające różnią się od siebie formą i dostosowane są do różnych rodzajów cery – ciężko oczekiwać tego samego od płynu do higieny intymnej!

Z produktów do oczyszczenia twarzy polecamy również wypróbować bestseller – piankę myjącą do twarzy wegańską Real Fresh Deoproce. Jest to lekki, odświeżający kosmetyk, który dokładnie oczyści Twoją cerę! Dodatkowo doskonale nawilża i odświeża skórę. W składzie pianki znajdziesz kompleks roślin – m.in. lawendę, rozmaryn, tymianek, czy miętę. Jest to idealny wybór zwłaszcza dla skóry wrażliwej!

Płyn do higieny intymnej, mimo, że jest delikatny i może być wykorzystywany jako jednorazowy zamiennik nie sprawdzi się jako stała alternatywa dla żeli, czy pianek do twarzy. Gdyż to właśnie te kosmetyki dostosowane są do potrzeb Twojej cery!

POLECANE PRODUKTY:

Pianka myjąca do twarzy wegańska Real Fresh Deoproce 210ml

Żel do mycia twarzy dla skóry wrażliwej z olejem Manuka Living Nature 100 ml

Pianka oczyszczająca do twarzy Gold Edition Deoproce 170ml


Może Cię też zainteresować:

Tonik i jego działanie

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.