Jak dbać o skórę na nartach i podczas zabaw zimowych


Jak dbać o skórę na nartach i podczas zabaw zimowych?

Zima rozgościła się już na dobre i wiele z nas myśli o wyjazdach na narty i o uprawianiu innych sportów zimowych. Aktywność na świeżym powietrzu służy naszemu zdrowiu i dobrze wpływa na formę, ale niekoniecznie jest lubiana przez naszą skórę. Możemy jednak zastosować kilka trików, żeby zadbać o skórę nawet w najmroźniejsze dni.

Coraz więcej z nas pamięta o używaniu zimą kremów, które ochronią skórę przed wiatrem i mrozem. Jednak krótkie wyjście z domu, przejście na przystanek czy do sklepu to nie to samo co kilkugodzinny sport na chłodzie. Niska temperatura sprawia, że naczynia się obkurczają, a cera staje się niedotleniona i wysuszona. Idąc poszaleć na śniegu wybierajmy więc kremy, które ochronią skórę przed wysuszeniem. Koniecznym składnikiem takiego kosmetyku są substancje natłuszczające. Dobrze, jeśli są to produkty naturalne, na przykład oleje. Najlepiej, aby krem nie zawierał barwników i substancji zapachowych.

Na stokach skóra jest narażona nie tylko na wiatr i mróz, ale także na słońce.

Często go nie doceniamy, a w górach potrafi być wyjątkowo silne. Dodatkowo odbijanie promieniowania słonecznego przez śnieg sprawia, że do naszej skóry dociera nawet kilka razy wyższa dawka promieni UV! Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że krem na narty powinien mieć wysoki filtr przeciwsłoneczny.

Równie ważne, jak użycie odpowiednich kosmetyków przed wyjściem na zewnątrz, jest wcześniejsze przygotowanie skóry. Przed wyjazdem na narty zrezygnuj z zabiegów oczyszczających czy silnych peelingów. Uwrażliwiona takimi zabiegami skóra gorzej zniesie długi pobyt na mrozie i chłodny wiatr. Warto przygotować ją na nietypowe warunki, dbając o nieprzegrzewanie mieszkania, stosując delikatne środki myjące i wychodząc na dłuższe spacery.

Odpowiednie przygotowanie skóry do uprawiania przez nas sportów zimowych i jej ochrona to połowa sukcesu.

Jednak zimowa pielęgnacja nie kończy się wraz z zejściem ze stoku. Na tym etapie skóra też potrzebuje naszej uwagi. Dobrze jest stosunkowo szybko zmyć kosmetyki ochronne, ponieważ kremy zimowe zwykle są tłuste i obciążają naszą cerę. Przy okazji zmyjemy zanieczyszczenia, które zebrały się na skórze w czasie intensywnego dnia. Po oczyszczeniu poświęćmy chwilę na nawilżenie i zregenerowanie skóry. Dopiero taka kompletna pielęgnacja sprawi, że skóra nie tylko nie ucierpi w czasie zimowych aktywności, ale też będzie pięknie wyglądać. W końcu sport to zdrowie – dotlenia nas i dostarcza endorfin. Warto korzystać z uroków najzimniejszej z pór roku.

POLECANE PRODUKTY ZNAJDZIESZ TUTAJ

 


Może Cię też zainteresować:

Zima a pielęgnacja – jak zadbać o skórę i włosy, gdy za oknem prószy śnieg

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.