Jak skutecznie walczyć z cellulitem?


Jak skutecznie walczyć z cellulitem? Jak zadbać o skórę przed latem?

W końcu nadeszła długo wyczekiwana wiosna, a tuż za nią drepcze lato. Już czekają na nas wiosenne i letnie wycieczki, pikniki i wypady nad wodę, a z nimi szorty i sukienki odsłaniające nogi. Co zrobić jeśli nogi po zimie nie wyglądają najlepiej i jak walczyć z pomarańczową skórką?

Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków, które mają zwalczać cellulit.

Każda z nas znajdzie dla siebie balsam, serum, krem czy olejek. Dobrze, jeśli ma on w składzie kofeinę. Jednak siła działania tych produktów tkwi po pierwsze w regularności stosowania, a po drugie w dokładnym wmasowywaniu preparatu w skórę. Przed zastosowaniem kosmetyku antycellulitowego wykonaj dokładny peeling i wymasuj skórę szorstką gąbką czy rękawicą. Skuteczne jest również stosowanie naprzemiennie zimnego i ciepłego prysznicu. Po takich zabiegach skóra jest dobrze przygotowana na preparat antycellulitowy i lepiej go wchłonie. Żeby jeszcze zwiększyć jego skuteczność, masuj skórę w trakcie nakładania kosmetyku. Popularnością cieszą się także masaże bańką chińską. Jest to bardzo skuteczny sposób walki z cellulitem, ale pamiętaj, że nie każdy powinien go stosować. Uważać muszą zwłaszcza osoby z problemami z naczyniami krwionośnymi.

Właściwe odżywianie i aktywność fizyczna!

Kosmetyki i masaże mogą bardzo pomóc w walce z cellulitem, ale nawet najlepsze kosmetyki i regularne masaże wykonywane przez profesjonalistów nie poradzą sobie z pomarańczową skórką, jeśli nie dodamy do tego odpowiedniej diety i aktywności fizycznej. Niezdrowe jedzenie ma wpływ na kondycję całego naszego ciała, również na wygląd skóry. Zbilansowana dieta i unikanie produktów przetworzonych zdecydowanie ułatwi nam walkę z cellulitem. Nie zapominajmy również o piciu dużych ilości wody. Warto jak najczęściej wybierać właśnie wodę zamiast soków i napojów słodzonych. Jeśli nie smakuje Ci czysta woda, dodawaj do niej cytrynę, zioła czy kawałki owoców. Do lepiej ujędrnionej i gładszej skóry na udach przyczynią się również sport i ruch. Nie trzeba od razu chodzić codziennie na męczące, wielogodzinne treningi na siłowni. Wystarczą spacery czy szybkie marsze – byle regularne!

Wiosna to ostatni dzwonek na zmiany, jeśli zależy nam na pięknej, pozbawionej cellulitu skórze latem.

Nawet jeśli do wakacji nie uda Ci się zwalczyć pomarańczowej skórki w stu procentach to każdy krok w tym kierunku jest ważny dla zdrowia i poprawienia wyglądu skóry. Powodzenia!

POLECANE PRODUKTY:

Bańki chińskie do masażu twarzy i ciała Yeye

Silikonowy lodowy masażer do twarzy i ciała Yeye

Szczotka drewniana z naturalnym włosiem do mycia i masażu ciała Yeye


Może Cię też zainteresować:

Rodzaje cellulitu

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.