Trądzik u dorosłych


Trądzik u dorosłych

Mimo, że trądzik jest chorobą skóry zazwyczaj utożsamianą z nastoletnimi latami, równie często występuje on u osób dorosłych. Co prawda posiada zasadnicze różnice – głównie spowodowane przyczyną i lokalizacją tych dokuczliwych zmian skórnych, a także ich wyglądem i charakterem. W dalszej części artykułu postaramy się nieco szerzej wypowiedzieć na ten temat – jeśli jesteś zainteresowany poruszanymi przez nas aspektami zapraszamy do dalszej lektury!

Przyczyny powstawania trądziku u dorosłych

Najczęstszą przyczyną powstawania trądziku u osób dorosłych są zmiany hormonalne. U kobiet często wynika to ze wzrostu stężenia androgenów, czyli męskich hormonów płciowych. Takie zjawisko możemy zaobserwować przed miesiączką, pojawia się również przy złym doborze tabletek antykoncepcyjnych.

To co jest kluczowe jeśli chodzi o zmiany hormonalne to z pewnością tryb i środowisko życia. Duża ilość stresu, przepracowanie i pośpiech nie będą wpływać korzystnie na stan naszej skóry. Również zanieczyszczenia, na które często codziennie się narażamy, oddziałują na wahania hormonów, a co za tym idzie powstawanie trądziku w dojrzalszym wieku.

Trądzik u osób dorosłych często ma podłoże genetyczne – szanse, że dotknie Cię ta przypadłość zwiększają się jeśli w Twojej rodzinie pojawia się tendencja do tego typu zmian skórnych.

Oczywiście kluczem do tego, aby zminimalizować, a może też całkowicie pozbyć się trądziku jest odpowiednia pielęgnacja. Nie możemy jednak zapominać o tym jak ważny jest prowadzony przez nas tryb życia!

Trądzik dla dorosłych – jak sobie z nim radzić?

Jeśli zmiany trądzikowe są bardzo dokuczliwe z pewnością pierwszym naszym krokiem powinno być udanie się do dermatologa. Podczas walki z tą chorobą szczególnie powinniśmy zwracać uwagę na dietę – unikać ostrych potraw oraz wysoko przetworzonego jedzenia. Uważa się także, że nadmiar cukru i słodyczy może prowadzić do powstawania kolejnych wyprysków.

Tak jak wyżej wspomniałyśmy tryb życia ma kolosalne znaczenie jeśli chodzi o stan naszej skóry. Dlatego też jeśli tylko jest to możliwe powinniśmy starać się regulować poziom stresu, a może nawet poszukać lepszego balansu pomiędzy pracą, a odpoczynkiem.

Aby poradzić sobie z trądzikiem zdecydowanie musimy najpierw poznać jego przyczynę. Bardzo ważna jest również wspomniana przez nas wcześniej pielęgnacja, dlatego teraz przedstawimy krok po kroku jak powinna wyglądać codzienna rutyna w przypadku cery trądzikowej.

Trądzik dla dorosłych – kosmetyki, po które warto sięgnąć

Pierwszym krokiem, jak w przypadku każdej pielęgnacji, będzie odpowiednie oczyszczenie. Pamiętajcie, że resztki makijażu i zanieczyszczeń jest to idealna pożywka dla bakterii i prowadzi do powstawania większej ilości wyprysków. Dlatego też zalecamy dwuetapowe oczyszczenie: na początku z użyciem np. oleju hydrofilowego, który doskonale poradzi sobie z usunięciem make-upu. My polecamy produkt od Alona Shechter ze względu na jego naturalny i bogaty skład. Dzięki któremu produkt nie tylko dokładnie oczyszcza skórę, ale również ją odżywia i regeneruje. Następnie powinniśmy użyć pianki lub żelu myjącego. Warto zwrócić szczególną uwagę na skład tych kosmetyków. W przypadku cery trądzikowej powinniśmy wybierać produkty zawierające np. ekstrakt z zielonej herbaty, gdyż znany jest on ze swojego antybakteryjnego i antyseptycznego działania. Skutecznym kosmetykiem oczyszczającym jest np. pianka do twarzy z ekstraktem z drzewa herbacianego od Deoproce. Produkt ten nie podrażnia skóry, przy tym dokładnie ją oczyszczając i minimalizując szanse powstawania kolejnych wyprysków.

Kolejnym krokiem powinna być oczywiście tonizacja, która przywróci skórze jej naturalne Ph. Przy tym problematycznym typie cery nie możemy zapominać o odpowiednim nawilżeniu. My polecamy krem, zarówno ten na noc jak i na dzień, Natural Being od marki Living Nature. Jest on szczególnie wskazany dla osób posiadających trądzikową cerę, ponieważ zawiera miód Manuka, który słynie ze swoich przeciwtrądzikowych właściwości. Kosmetyk jest w 100% naturalny i wygodny w aplikacji. Jego lekka konsystencja powoduje, że nie musimy bać się o zatkane pory.

Jeśli trądzik w dojrzalszym wieku nie jest dla was obcą przypadłością, mamy nadzieję, że ten artykuł okazał się pomocny!

POLECANE PRODUKTY:

Natural Being krem na dzień z miodem Manuka (tłusta/mieszana) Living Nature

Olej hydrofilowy do twarzy i ciała Alona Shechter 250 ml

Pianka myjąca z ekstraktem z bylicy i drzewa herbacianego Grace Day 100 ml


Może Cię też zainteresować:

Przyczyny powstawania trądziku

 

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.