Przyczyny powstawania trądziku


Przyczyny powstawania trądziku

Trądzik mimo, że zazwyczaj kojarzy nam się z okresem dojrzewania, dotknąć może ludzi praktycznie w każdym wieku. Wiąże się z uciążliwymi zmianami skórnymi, a leczenie ich wcale nie należy do najprostszych. Kluczem do poradzenia sobie  z trądzikiem jest odkrycie przyczyny jego powstawania. Tylko wtedy będziemy mogli dopasować odpowiednią pielęgnację do naszej twarzy, dietę czy leki. Jakie więc są przyczyny powstawania trądziku? W jaki sposób sobie z nim radzić? Co powinniście wiedzieć na temat pielęgnacji cery trądzikowej?

Przyczyny i różne rodzaje trądziku

Trądzik jest chorobą skóry, za którego główną przyczynę uważa się nadmierne wydzielanie sebum. Ten problem powstaje najczęściej w wyniku zmian hormonalnych – stąd taka jego popularność wśród osób w wieku dojrzewania. Poziom hormonów jednak, może zmieniać się w ciągu całego naszego życia, pod wpływem chociażby stresu. Inne czynniki wywołujące trądzik to także chroniczne zmęczenie i nieprawidłowa dieta. Często zagonieni w naszej codzienności pomiędzy pracą, a domem, zapominamy jak ważne jest dbanie o siebie. A to oddziaływuje bezpośrednio na stan naszej skóry. Jeśli na co dzień mieszkamy w mieście niestety jesteśmy dodatkowo narażeni na zanieczyszczenia środowiska takie jak smog, czy dym. Wszystko to wpływa na naszą cerę, zwłaszcza jeśli jej odpowiednio nie zabezpieczamy i nie pielęgnujemy. Jeśli chodzi o nieprawidłową dietę niektóre zmiany trądzikowe spowodowane są alergiami żywnościowymi, dlatego w razie bardzo uciążliwego trądziku warto skontaktować się z dermatologiem. Wiemy już jakie są przyczyny powstawania trądziku, a co ze sposobami leczenia?

Sposoby na trądzik

Kluczem do pozbycia się trądziku jest oczywiście odpowiednio dopasowana i wyważona pielęgnacja, o której dokładnie wspomnimy w dalszej części artykułu. Nie należy jednak zapomnieć jak dużą rolę pełni tu nasz styl życia. Jeśli bardzo chcemy pozbyć się trądziku powinniśmy zacząć od wyeliminowania z diety jedzenia, które może wywoływać niepożądaną reakcję. Najczęściej zalicza się do tej listy: cukier, produkty wysoko przetworzone, oraz ostre dania i fastfoody. Często także czekolada i inne słodkości potęgują powstawanie trądziku.

Pielęgnacja cery trądzikowej

Jeśli chodzi o pielęgnację skóry trądzikowej, zacznijmy od tego co z pewnością powinniśmy wyeliminować i czego unikać. Przede wszystkim musimy bardzo dbać o to aby naszej twarzy dodatkowo nie podrażnić, gdyż może to spotęgować niepożądany efekt. Pryszczy i krostek pod żadnym pozorem nie należy wyciskać, w odstawkę powinny pójść także mocniejsze peelingi mechaniczne. Ważne jest również unikanie dotykania twarzy, ponieważ na rękach przenosimy zanieczyszczenia, które mogą dodatkowo zaogniać stan zapalny.

Jeśli chodzi o pielęgnację nie możemy zapomnieć o codziennym, dokładnym oczyszczeniu skóry z resztek make-upu, nadmiaru sebum i zanieczyszczeń, które zgromadziły się na niej w ciągu całego dnia. Polecamy tutaj dwuetapowe oczyszczenie – najpierw płynem micelarnym, a następnie odpowiednio dobranym żelem lub pianką. Kosmetykiem, który uważamy że jest wart polecenia do tego rodzaju cery, jest żel przeciwtrądzikowy z miodem Manuka od marki Living Nature. Produkt ten posiada naturalny, najwyższej jakości skład, który nie będzie podrażniał naszej skóry. A miód Manuka, stanowiący podstawę tego żelu, słynie z właściwości przeciwbakteryjnych i przeciwtrądzikowych. Po oczyszczeniu musimy pamiętać o użyciu tonika. To właśnie on przywróci skórze odpowiednie ph, a przy tym pomoże w jej nawilżeniu.

Ostatnim etapem pielęgnacji jest właśnie nawilżenie. Nie zaaplikowanie kremu, prowadzi do nadmiernego wydzielania sebum, gdyż skóra będzie zapobiegać w ten sposób przesuszeniu. Następstwem są jednak zaognione zmiany trądzikowe. Dlatego tak ważne jest dobranie lekkiego, niezapychającego, a skutecznego kremu. Tu z pomocą również przyszła nam marka Living Nature i jej krem także zawierający w swoim składzie miód Manuka. Produkt wpływa kojąco na podrażnioną twarz, nie wspominając o działaniu przeciwtrądzikowym i przeciwbakteryjnym.

POLECANE PRODUKTY:

Miód Manuka w żelu przeciwtrądzikowy 100% naturalny Living Nature 50 ml

Natural Being tonik w żelu z miodem Manuka (do każdej cery) Living Nature


Może Cię też zainteresować:

Trądzik u dorosłych

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.