Krem przeciwzmarszczkowy


Krem przeciwzmarszczkowy

Zmarszczki są wgłębieniami pojawiającymi się w wyniku naturalnych procesów, które wraz z wiekiem zachodzą w skórze. Ich powstawanie łączy się z ubytkami włókien kolagenowych i elastyny oraz z działaniem czynników zewnętrznych, takich jak słońce, brak wody, stres, niezdrowe odżywianie, nadmierne spożywanie alkoholu czy palenie tytoniu. Nie można powstrzymać powstawania zmarszczek, bo jest to stały element starzenia się, ale można opóźnić ich powstawanie, używając odpowiednich preparatów.

Kiedy pojawiają się pierwsze zmarszczki?

Pierwsze zmarszczki mimiczne pojawiają się już przed 30. rokiem życia i powstają pod wpływem często powtarzającego się ruchu mięśni twarzy. Są to tzw. kurze łapki, linie na czole, między brwiami czy w okolicy ust. Z czasem zaczynają się one pogłębiać. Warto już wtedy sięgnąć po odpowiednie kremy. Czy jednak należy kierować się przypisaniem danego produktu do wieku? Po części informacja o przeznaczeniu dla kobiet w wieku 20+, 30+, 40+, 50+ może być przydatna, gdyż młodsza cera potrzebuje kosmetyków o nieco mniejszym stężeniu składników aktywnych, ale absolutnie nie oznacza to, że należy patrzeć wyłącznie na takie produkty. Każda cera ma swoją własną charakterystykę, dlatego trzeba dobierać krem według indywidualnych potrzeb, patrząc przede wszystkim na skład.

Jak działają kremy przeciwzmarszczkowe?

Główną funkcją kremów przeciwzmarszczkowych jest działanie liftingujące. Warto poszukiwać zatem produktów bogatych w składniki mające wpływ na włókna kolagenowe, jak np. witaminy A i C oraz peptydy. O tych ostatnich mówi się coraz więcej, gdyż naukowcy udowodnili, że dzięki pobudzaniu naturalnych procesów fizjologicznych skóry, peptydy opóźniają proces jej starzenia się. Na przykład popularny ostatnio kompleks oligopeptydów, pochodzący z tropikalnego krzewu Abelmoschus, zapobiega powstawaniu wspomnianych wyżej zmarszczek mimicznych poprzez hamowanie skurczów mięśni. Przy stosowaniu kremów z peptydami należy więc uważać. Dodatkowo substancjami, które wpływają na wygładzenie drobnych zmarszczek są kwasy owocowe AHA. Złuszczają one naskórek i przyspieszają odnowę komórek.

Co powinny zawierać kremy przeciwzmarszczkowe?

Trzeba pamiętać, że w odwracaniu procesów starzenia nie chodzi jedynie o usuwanie zmarszczek. Aby cera była piękniejsza, kremy przeciwzmarszczkowe, prócz substancji uelastyczniających i zwiększających sprężystość, powinny zawierać także składniki nawilżające, złuszczające, odżywiające czy chroniące skórę przed słońcem i wolnymi rodnikami. Co ciekawe, powstaje coraz więcej kremów zawierających ekstrakty z zielonej herbaty, która zawiera ogromne ilości antyoksydantów.

Wiele osób uważa, że kremy przeciwzmarszczkowe nie istnieją, że są jedynie produktami zawierającymi więcej substancji liftingujących, ale czyż nie o to właśnie chodzi? Żeby jak najdłużej zachować gładką, młodo wyglądającą skórę?

POLECANE PRODUKTY:

Krem przeciwzmarszczkowy Black Pearl Therapy Deoproce 100g

Zestaw masażerów do okolic oczu – przeciwzmarszczkowy

Maska w płacie z kolagenem i śluzem ślimaka SWLD 23 gr


Może Cię też zainteresować:

Pierwsze zmarszczki? Reaguj! Naturalne kosmetyki wygładzające antiaging.

 

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.