Jak dbać o cerę mieszaną?


Jak dbać o cerę mieszaną?

Cera mieszana, choć na pierwszy rzut oka wydaje się całkiem przyjazna dla swoich posiadaczy, w istocie stanowi dwa problemy i jest wyjątkowo skomplikowana do pielęgnacji. Czy należy ją traktować jak cerę suchą? Czy może jak cerę tłustą, którą też jest? Każda z tych odmian skóry występuje na innych partiach twarzy, co dodatkowo utrudnia sytuację.

Czym charakteryzuje się cera mieszana?

Cera sucha pojawia się w okolicach skroni i policzków – tam skóra jest naciągnięta i napięta oraz ulega podrażnieniom. Cerę tłustą z kolei zaobserwujemy na czole, nosie oraz brodzie – to tutaj powstają zaskórniki oraz wypryski wszelkiej maści. Dodatkowo w tych miejscach będziemy się błyszczeć.

Jak dbać o cerę mieszaną?

Jak dbać o cerę mieszaną? W gruncie rzeczy sprawa prezentuje się logicznie – należy osuszać i oczyszczać tłuste partie skóry, usuwając zbędny łój i nabłyszczenie, a także nawilżać suchą część cery oraz zapewniać jej ochronę. Do pielęgnacji można stosować dwa kremy (do skóry suchej oraz tłustej) lub skorzystać z łatwiejszej opcji i wykorzystać kosmetyki dedykowane cerze mieszanej. Rzecz, co do której nie ma wątpliwości, to środki nawilżające, ponieważ zarówno suche, jak i tłuste partie twarzy z nich skorzystają. Przetłuszczająca się skóra skorzysta również z peelingów odtykających pory.

Sekrety zdrowej cery mieszanej

Należy pamiętać, że środkiem do odpowiedniej pielęgnacji cery mieszanej, jest nakładanie kosmetyków w dokładny i pieczołowity sposób. Jeśli zastosujemy kremy w nieodpowiednich miejscach, możemy pożegnać się z wymarzonymi efektami. Zamiast tego pogorszymy kondycję skóry, a być może nawet nabawimy się większych problemów.

POLECANE PRODUKTY:

Roller do masowania twarzy łagodzi stres Różowy Kwarc Yeye

Krem regenerująco – odżywczy Mink Oil Deoproce 100g

Krem probiotyczny, regenerujący Active Healing Deoproce 100g


Może Cię też zainteresować:

Jak dbać o cerę naczynkową?

 

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.