Dlaczego powinniśmy pić wodę


Dlaczego powinniśmy pić wodę?

O tym, jak ważne jest picie wody słyszymy często z różnych stron. Dostępne są nawet kalkulatory, które wyliczają zapotrzebowanie na wodę w zależności od wagi ciała. Są jednak osoby, którym woda po prostu nie smakuje i nie przekonują ich żadne wyliczenia. Istotne jest to, żeby wiedzieć, dlaczego picie wody jest tak ważne. Może to przekona do picia wody jej przeciwników. No więc dlaczego?

Woda latem

Latem więcej pijemy ze względu na wyższe temperatury. Jest co najmniej kilka właściwości wody, które wskazują, że najlepszym wyborem dla spragnionego ciała na lato jest właśnie ona. To woda gasi pragnienie lepiej i szybciej niż inne napoje. Lepiej też nawadnia organizm, powinna jednak być pita często i małymi porcjami przez cały dzień, a nie tylko wtedy, kiedy poczujemy pragnienie. Najważniejsze latem jest to, że woda pomaga regulować temperaturę ciała, dzięki czemu zapobiega przegrzaniu się organizmu.

Odchudza

Tak, to nie mit. Woda odchudza i to nie dlatego, że ma zero kalorii. Pita przed posiłkiem powstrzymuje apetyt i sprawia, że zjadamy mniejsze porcje, bo szybciej osiągamy uczucie sytości. Woda pozytywnie wpływa na metabolizm i poprawia trawienie, ponieważ jest jednym ze składników śliny, żółci i soku żołądkowego.

Inne właściwości

Woda pełni w organizmie wiele ważnych funkcji. Oczyszcza z toksyn, zwiększa produkcję czerwonych krwinek, poprawia funkcjonowanie narządów. Jej picie poprawia pamięć, zmniejsza bóle pleców i gorączkę. Nawodnienie organizmu ma również wpływ na wygląd skóry. Nawilżona skóra jest gładsza, bardziej jędrna i po prostu zdrowo wygląda. Zwiększenie ilości wypijanej wody to pierwszy krok do zmniejszenia zmarszczek.

Konsekwencje odwodnienia mogą być bardzo poważne nie tylko dla samopoczucia i wyglądu, ale też dla zdrowia i życia. Jeśli nie przepadacie za smakiem czystej wody spróbujcie wrzucić do niej miętę, bazylię, świeże lub mrożone owoce czy ogórka. Jeśli dzięki temu wypijecie jej więcej to warto próbować!

 


Może Cię też zainteresować:

Dieta i jej skuteczne działanie na naszą skórę

 

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.