Makijaż typu make-up no make-up


Makijaż typu make-up no make-up

Najlepszy makijaż na świecie to taki, który świetnie na Tobie wygląda!

Angelika Olsza

Czy wiesz kiedy kobieta wygląda najpiękniej? Moim zdaniem wtedy, kiedy jest radosna i kocha! Szczęśliwe i pełne miłości kobiety promienieją i emanują taką specjalną energią, która przyciąga i nie pozwala odejść już na krok.

Pewnie zdziwiłaś się, że zaczęłam artykuł o makijażu zwracając uwagę na nasze wewnętrzne piękno. Zrobiłam to z premedytacją, aby pokazać Ci, że tak naprawdę to my same kreujemy siebie i mamy w sobie siłę, aby być piękną każdego dnia. Zapytasz, co w takim razie z makijażem… On jest tylko naszą ozdobą.

Rodzaje makijaży

Jest wiele rodzajów makijaży: wieczorowy, okazjonalny, dzienny, świetlisty, glow, ślubny, make-up no make-up. W zależności od okazji możemy szaleć i bawić się nim. To jest nasza przewaga nad mężczyznami. Dzisiaj chciałam przybliżyć Ci ostatni rodzaj makijażu, czyli make-up no make-up.

Czym charakteryzuje się make-up no make-up?

Ten rodzaj makijażu jest odpowiedni dla każdej z nas, od najmłodszych do najstarszych, dlatego, że podkreśla naszą urodę i wydobywa z niej to, co najpiękniejsze, a jednocześnie nie zmienia rysów naszej twarzy. W trakcie jego wykonywania skupiamy się na wyrównaniu kolorytu i delikatnym zaakcentowaniu naszych atutów. Idealny jest jako makijaż dzienny, wakacyjny czy na zakupy.

Co jest najważniejsze w makijażu?

Najważniejsze w wykonywaniu makijażu, należy zapamiętać na zawsze, jest odpowiednie przygotowanie skóry, czyli tak zwana pielęgnacja codzienna. Poprawnymi rytuałami zapewnimy naszej skórze odpowiednie oczyszczenie i nawilżenie. Gwarantuję, że skóra odwdzięczy się nam pięknym i zdrowym wyglądem.

Jakie kosmetyki są potrzebne do wykonania makijażu make-up no make-up?

Aby wykonać makijaż tego typu będziemy potrzebować kilku produktów: podkładu (lub kremu BB czy też CC), pudru mineralnego, korektora, różu, delikatnego bronzera, delikatnego rozświetlacza, tuszu do rzęs, cienia lub kredki do brwi, szminki albo błyszczyka.

Jak najlepiej wykonać make-up no make-up?

Wykonywanie makijażu zawsze zaczynamy od oczyszczenia twarzy i nałożenia kremu na dzień, który nawilży naszą skórę.

Kolejnym krokiem jest nałożenie podkładu lub kremu BB / CC – tutaj zostawiam Ci wybór. Najważniejsze, aby produkt nie był zbyt ciężki i żeby wyglądał naturalnie na naszej skórze. Kolejnym etapem jest użycie korektora, który ukryje te miejsca, z którymi nie poradził sobie podkład. Oczywiście możesz ominąć ten punkt, jeżeli go nie potrzebujesz. Następnie nakładamy puder w celu utrwalenia podkładu. Pamiętaj, aby warstwa pudru nie była duża i aby Twoja skóra wyglądała naturalnie. Kolej na bronzer – pędzlem nałóż go pod kości policzkowe. Możesz sobie pomóc, robiąc dziubek lub rybkę.  Zrób to bardzo subtelnie, aby podkreślić, a nie przerysować, rysy twarzy. Powyżej bronzera nałóż róż. To, co jest istotne, to kolor tego kosmetyku. Kobiety o zimnym typie urody powinny stosować róże, a te o ciepłym odcieniu brzoskwinie. Jednakowoż ja uwielbiam mieszać te dwa kolory i kreować niepowtarzalny odcień.  W miejsce, na które nałożyłaś róż i powyżej niego możesz delikatnie nałożyć rozświetlacz. Nie jest to konieczne, natomiast jeśli go nakładasz pamiętaj, aby nie była to sztuczna tafla na górnej części policzka, gdyż wygląda to niechlujnie i jest passe. Staraj się, aby makijaż był subtelny i kobiecy. W kolejnym kroku możemy przejść albo do nałożenia delikatnych waniliowych lub beżowych cieni na powiekę, albo pominąć ten punkt i od razu nałożyć tusz do rzęs. Ja lubię pod tusz nałożyć odżywkę do rzęs, co sprawia, że one są jeszcze bardziej wyraziste.

Nie możemy zapomnieć o podkreśleniu naszych brwi, gdyż one są ramą twarzy i nadają nam wyrazu i charakteru. Wisienką na torcie jest delikatne podkreślenie ust szminką w kolorze różu czy brzoskwini, bądź nałożenie jedynie błyszczyku.

Pamiętaj, że ten rodzaj makijażu ma Ci dodać świeżości i lekkości!

Powodzenia i pięknych dni życzę!

POLECANE PRODUKTY: SPRAWDŻ TUTAJ

 


Może Cię też zainteresować:

Makijaż dzienny

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.