Makijaż dzienny


“Wiesz, jak można się przekonać, czy kobieta jest naprawdę piękna? Przyjrzyj się jej rano, zaraz po przebudzeniu. Bez makijażu, bez wymyślnej fryzury, jak ją Pan Bóg stworzył. Jeśli jest naprawdę piękna, to i wtedy będzie”.

Jonathan Caroll

Codziennie rano budzimy się i każda z nas ma swoje rytuały. Często spotykam się, na swoich szkoleniach z wami, że na makijaż macie 5-10 minut rano, bo reszta czasu przeznaczona jest na budzenie dzieci, robienie śniadania lub 5 minutowe drzemki. Ja również należę do tej grupy osób. Pomimo mojego fachu makijaż na dzień zajmuje mi dość mało czasu i jedynie podkreśla moje auty. Co innego jak wychodzę gdzieś wieczorem lub muszę wyglądać elegancko i biznesowo.

Czym charakteryzuje się makijaż dzienny?

Najważniejsze w naszym codziennym wyglądzie jest to, aby cera wyglądała na zdrową i świeżą. Podkład nie może być za ciężki, gdyż po kilku godzinach będzie wyglądał jak „ciasto drożdżowe”. Dlatego tak ważne jest, aby po pierwsze znać swój rodzaj cery i dostosować rodzaj produktu do siebie. Po drugie ważna jest codzienna pielęgnacja i to, aby skóra była nawilżona. Jeżeli mamy problemy skórne to można skorzystać z porady specjalisty np. kosmetologa czy dermatologa. Jest bardzo dużo  świetnych produktów na rynku, które pomagają w leczeniu dolegliwości. Ja osobiście używam kremu koloryzującego lub podkładu marki Living Nature, które oparte są naturalnych składnikach takich jak olej manuka, olej z drzewa herbacianego, które mają silne działanie antybakteryjne i przeciwtrądzikowe. Dodatkowo produkty te zawierają olej jojoba, który przyspiesza gojenie się ran, czy olej macadamia, który odżywia i regeneruje skórę. Warto zastanowić się nad kosmetykiem, który używamy na co dzień i postawić na dobre produkty.

Makijaż oka w dziennym makijażu

Oko w ciągu dnia jest narażone na wiele czynników, takich jak kurz, ekran komputera, zmieniające się powietrze (np. zimą – raz ciepło raz zimno), wiatr etc. Dlatego postawiłabym tutaj na podkreślenie jego atutów. Śmiało można użyć kredki, cieni i koniecznie tuszu. Tak, aby oko było elegancko podkreślone. Mocniejsze akcenty możemy sobie zostawić na wieczorne wyjścia. Oczywiście jak kochamy się w mocnych makijażach dziennych to nic nie stoi na przeszkodzie, aby oddawać się swojej pasji. Drogie kobiety pamiętajcie, że każdy makijaż ma podkreślać waszą urodę i wasz charakter. Każda z nas jest inna i każda z was ma swoje upodobania więc nie bójmy się i wyrażajmy siebie w ubraniu, makijażu i zachowaniu.  Możemy stanowczo mówić NIE, kiedy jesteśmy do tego przekonane i w drugą stronę mówić TAK.

Czy w takim razie makijaż dzienny ma być nudny?

Absolutnie nie! Jak najbardziej zachęcam do eksperymentowania z kolorami i do bawienia się makijażem. To, że na dzień robimy sobie lżejszy makijaż to nie znaczy, że ma być on nudny czy bez wyrazu.

Podkreślenie atutów

Pamiętajmy, że każda z nas ma jakieś atuty. U jednych to będą zmysłowe usta u innych piękne kości policzkowe czy brwi, a jeszcze u innych zniewalające oczy. I na ten atut warto postawić w makijażu dziennym.

O czym nie można zapominać w dziennym make-upie?

O podkreśleniu policzków. Będę podkreślać na każdym kroku, że dobrze dobrany róż jest naszym przyjacielem. Dlatego kobitki nie zapominamy o tym kosmetyku i używamy go każdego dnia. Również warto pamiętać o szmince, czy to w intensywnym kolorze czy po prostu nawilżającej. Spierzchnięte i suche usta zrujnują najlepszy makijaż. Na deser zostawiłam brwi. Jak wiadomo są one ramą naszej twarzy. Piękne zadbane brwi robią nam, tak naprawdę, połowę roboty.  Jeżeli nie masz ładnego kształtu, bądź Twoje brwi są bez wyrazu, warto zainwestować i udać się do specjalisty w tym zakresie. Uwierzcie mi, taka osoba może zdziałać cuda. 

Jakie kolory powinnyśmy używać w makijażu dziennym?

Dowolne.Wszystkie. Każda z was musi dobrać sobie kolory do samej siebie. I w tym miejscu, oficjalnie  zapowiadam cykl odnośnie artykułów do danego typu kolorystycznego. Szczerzej opiszę jakie kolory pasują do wszystkich 12-stu typów kolorystycznych. Stay tuned. Życzę powodzenia i samych pięknych makijaży dziennych!

Pozdrawiam,

Angelika

POLECANE PRODUKTY:

Kredka do oczu 100% naturalna Midnight czarna Living Nature

Podkład mineralny naturalny w płynie Pure Buff Living Nature

Pomadka nawilżająca do ust 01 100% naturalna Living Nature


Może Cię też zainteresować:

Naturalny podkład mineralny w płynie

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.