Pielęgnacja niemowlaka od A do Z


Pielęgnacja niemowlaka ad A do Z

Czytasz ten tytuł i myślisz sobie „Jak można ten temat zmieścić w krótkim artykule. To takie skomplikowane!”. I z jednej strony masz rację. Niemowlęta mają w końcu szczególne wymagania. Jako rodzice musimy dbać nie tylko o ich skórę, ale też pamiętać o właściwej pielęgnacji oczu, uszu czy pępka. Wymaga to niemałej uwagi, zachowania odpowiedniej higieny, by nie skrzywdzić małego człowieka. O tym zwykle szczegółowo informuje rodziców położna. Z drugiej strony – małe dziecko nie potrzebuje całej szuflady kosmetyków i długich godzin pielęgnacji codziennie. To my trochę daliśmy sobie to wmówić mediom i wielkim koncernom, które z każdej strony kuszą nas reklamami i próbują pokazać, że tylko wielki zestaw kosmetyków (do każdej części coś innego oczywiście) zapewni zdrowe i szczęśliwe dzieciństwo Twojemu dziecku. W rzeczywistości mały człowiek potrzebuje zaledwie trzech kosmetyków. Jakich?

Jednym z niezbędnych kosmetyków dla niemowląt jest produkt do kąpieli.

W zupełności wystarczy jeden do całego ciała, również do włosów. Powinien on nie tylko delikatnie oczyszczać skórę, ale nie może też jej wysuszać. Idealnym wyborem jest kosmetyk w formie olejku. Kompletując wyprawkę szczególną uwagę zwracajmy na składy kosmetyków. Powinny być one możliwie jak najbardziej naturalne i zawierać wartościowe składniki, na przykład olej z nasion bawełny.

Po wieczornej kąpieli ciało malucha należy obowiązkowo nawilżyć.

Idealnym wyborem dla wrażliwej skóry będzie olejek. Ważne, żeby produkt szybko się wchłaniał, w końcu nie zależy nam na tym, żeby dziecko miało tłustą skórę, ale żeby była ona miękka i odpowiednio odżywiona.

Ostatnim produktem niezbędnym w kosmetyczce malucha jest krem przeciw odparzeniom.

Musi on po pierwsze zapobiegać podrażnieniom delikatnej skóry malucha, a po drugie powinien przyspieszać gojenie, jeśli takie odparzenie już się zdarzy. Tutaj również bardzo ważne jest zwracanie uwagi na skład produktu – dobrze, aby zawierał on witaminę E i tlenek cynku.

To wszystko, czego potrzebuje noworodek i o czym rodzice powinni pamiętać kompletując kosmetyczną wyprawkę. Na dodanie do zestawu kolejnych produktów, takich jak szampon czy krem z filtrem, przyjdzie czas w kolejnych miesiącach życia dziecka.

 


Może Cię też zainteresować:

Pielęgnacja delikatnej skóry dziecka

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.