Glinka haloizytowa


Glinka haloizytowa

Kontynuując serię tekstów o wartych uwagi składnikach kosmetyków nie możemy nie wspomnieć o glince haloizytowej. Brzmi tajemniczo, ale być może używałyście już tego półproduktu w postaci kremu, maseczki czy w kosmetykach kolorowych. Choć glinki są bardzo popularne i mówi się o nich sporo, to akurat ta jest zdecydowanie mniej znana. Czas to zmienić!

Haloizyt to minerał z gromady krzemianów, należy do grupy minerałów pospolitych i szeroko rozpowszechnionych. Glinka z niego jest wykorzystywana do produkcji kosmetyków do ust, oczu, twarzy i paznokci.

Glinka haloizytowa – idealny składnik w pielęgnacji skóry tłustej.

Swoją popularność glinka haloizytowa zawdzięcza właściwościom antybakteryjnym i zdolności do absorbowania zanieczyszczeń z powierzchni skóry. Dzięki temu bardzo dobrze sprawdza się przy cerze tłustej i trądzikowej, poleca się ją również do cery mieszanej. Można ją stosować także na cerę suchą i wrażliwą. Glinka wygładza skórę i ściąga pory. Pomaga w leczeniu zmian trądzikowych i stanów zapalnych. Produkt ten wzmacnia również naczynia krwionośne, dlatego powinny się nim zainteresować posiadaczki cery z rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi. Działanie glinki polega na uszczelnieniu ich ścianek i poprawieniu gładkości skóry.

Glinka zawiera wiele makro i mikroelementów, które mogą przenikać przez skórę.

Potas, żelazo, krzem, glin, wapń, cynk, fosfor i inne minerały poprawiają krążenie skórne i metabolizm komórkowy, co daje efekt podobny do masażu. Szczególne działanie ma krzem, który wzmacnia naczynia krwionośne, włosy i paznokcie. Wpływa na wygląd skóry poprawiając jej odżywienie i ukrwienie.

Glinka haloizytowa może być stosowana jako półprodukt (na przykład do samodzielnego przygotowania maski), można też używać kosmetyku, w którego składzie się ona znajduje. Glinka ułatwia rozprowadzanie kosmetyków i ich trwałość. Pochłania wilgoć i tłuszcz, dlatego wyjątkowo dobrze sprawdza się jako składnik podkładów i pudrów do cery tłustej. Warto przy tym dodać, że glinka występuje w różnych kolorach.

POLECANE PRODUKTY:

Tusz do rzęs 100% naturalny brązowy Living Nature

Tusz do rzęs 100% naturalny czarny Living Nature


Może Cię też zainteresować:

Hydrolizowane ziarno komosy ryżowej

 

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.