Wpływ sauny na naszą urodę


Saunowanie staje się w ostatnich latach coraz popularniejsze!

Nie ma się co dziwić. To szybki i przyjemny sposób na relaks i poprawę humoru. Podczas wizyty w saunie wydziela się hormon szczęścia i zapominamy o stresie. Sauna wpływa pozytywnie nie tylko na zdrowie, ale też na urodę. W jaki sposób?

Pocenie się pozwala pozbyć się wielu substancji, które odkładają się w organizmie.

Usuwane zostają toksyny i zanieczyszczenia, a przez odblokowane gruczoły łojowe ze skóry uwalnia się nadmiaru sebum. Z potem wydalana jest też sól, której często spożywamy zbyt dużo i która ma wpływ na wygląd i kondycję całego organizmu, powodując chociażby powstawanie obrzęków.

Nie do końca prawdą jest stwierdzenie, że w saunie się chudnie, ale odwiedzanie sauny może odchudzanie wspomóc. Dzieje się tak, ponieważ pobudzenie krążenia i rozszerzenie naczyń krwionośnych wpływa na poprawę przemiany materii i może przyspieszyć redukcję tkanki tłuszczowej. Usuwane z potem zanieczyszczenia i toksyny mogą mieć pozytywny wpływ na jeszcze jeden aspekt urody – dzięki temu może zmniejszać się cellulit, który jest prawdziwą zmorą wielu kobiet.

Sauna wpływa na ukrwienie komórek, a to wiąże się z lepszym dotlenieniem.

Skóra staje się promienna i wygładzona. Poprawia się jej kolor, ponieważ organizm łatwiej przyswaja tlen. Skóra po saunowaniu lepiej oddycha, bo naskórek oczyszcza się i pozbywa się martwych komórek. Kosmetyki później stosowane szybciej przenikają w głębokie warstwy skóry i poprawia się ich skuteczność. Regularne wizyty w saunie działają również odmładzająco. Skóra staje się nawilżona, poprawia się jej ujędrnienie i zwalniają naturalne procesy starzenia się.

Jeśli nie przekonują nas liczne korzyści zdrowotne wynikające z korzystania z sauny, to może jej wpływ na urodę i wygląd skóry sprawi, że będziemy chciały z niej korzystać? Jeśli nie dla zdrowia i urody, to warto to zrobić chociażby dla lepszego samopoczucia. Często szukamy drogich i skomplikowanych sposobów na zredukowanie stresu, a nie zauważamy tego, co jest dostępne na wyciągnięcie ręki.

POLECANE PRODUKTY: SPRAWDŹ TUTAJ

 


Może Cię też zainteresować:

Jak sauna wpływa na naszą cerę?

 

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.