Jak dbać o cerę trądzikową?


Jak dbać o cerę trądzikową?

Tym z nas, które posiadają cerę trądzikową zapewne nie trzeba dokładnie przybliżać, czym ona jest. Skłonności do wyprysków, problemy skórne oraz pryszcze uprzykrzają życie.

Charakterystyka cery trądzikowej

Charakterystyczny dla cery trądzikowej jest łojotok i nadmierna ilość sebum – twarz nienaturalnie się błyszczy i jest tłusta. Specjaliści są jednak zgodni co do tego, że wpływ alkoholu nie poprawi kondycji takiej skóry, co najwyżej przesuszy ją i spowoduje nowe problemy. Jest to bowiem dla niej jasny znak, że potrzebuje więcej łoju. A to w końcu właśnie on odpowiada za powstawanie pryszczy.

Jak więc dbać o cerę trądzikową i wyjść z tego błędnego koła?

Przede wszystkim należy regularnie oczyszczać twarz ze zbędnego sebum, brudu i makijażu (np. żelem antybakteryjnym) oraz zaopatrzyć się w krem nawilżający, no i oczywiście preparaty antytrądzikowe, które odtykają pory. Raz na jakiś czas opłaca się również zrobić peeling, który usunie zbędny i uszkodzony naskórek i rozjaśni naszą twarz.

Podobnie jak w przypadku cery tłustej warto mieć przy sobie chusteczki nawilżające i bibułki matujące, dostępne w większości drogerii. Pomogą one pozbyć się zbędnego łoju i uniknąć brzydkiego błyszczenia się.

Pamiętajmy również, że czynnikami które wpływają na przemiany skórne może być stres, zaburzenia hormonalne, promieniowanie UV czy niewłaściwa dieta lub kosmetyki.

Specjaliści polecają również czytać skład kremów i żelów antybakteryjnych. Warto sięgać po te, które zawierają ekstrakt z brzozy, siarkę, aloes, kwasy owocowe czy lukrecję.

Odpowiednio pielęgnowana skóra trądzikowa nie musi być problemem!

POLECANE PRODUKTY:

Zestaw do pielęgnacji skóry z trądzikiem – niezbędnik pielęgnacji

Mydło Achillea antyseptyczne do twarzy i ciała Alona Shechter 400 ml

Olejek Manuka MILD 100% naturalny COBICOS 50 ml


Może Cię też zainteresować:

Trądzik – jakich kosmetyków używać

 

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.