Jak dbać o cerę suchą?


Jak dbać o cerę suchą?

Specjaliści są zgodni co do jednego – cera sucha to jeden z najbardziej problematycznych typów skóry. Nawet mimo dokładnej pielęgnacji i odpowiednich kosmetyków, nie jest wolna od podrażnień.

Przyczyny powstawania cery suchej

Skąd bierze się cera sucha? Opcji jest kilka. Czasami jest to uwarunkowane genetycznie, innym razem wynika z braku pielęgnacji i uwagi lub czynników środowiska, a jeszcze innym razem jest to naturalny przejaw starzenia się. Jednak w każdym z tym wypadków jesteśmy w stanie zmienić nasze przyzwyczajenia i zadbać o naszą cerę w sposób, na jaki zasługuje.

Czym charakteryzuje się cera sucha?

Skóra sucha charakteryzuje się wyjątkową wrażliwością i podatnością na podrażnienia, jest pozbawiona elastyczności, cienka, bywa matowa oraz szorstka w dotyku. Małe ilości sebum sprawiają, że skóra nieładnie się łuszczy i jest pozbawiona naturalnej ochrony. Jeśli masz cerę suchą prawdopodobnie towarzyszy Ci uczucie ściągnięcia i niezdrowego napięcia.

Pielęgnacja cery suchej

Pierwszym krokiem w pielęgnacji skóry suchej jest oczywiście nawilżenie. W tym celu warto zaopatrzyć się w kremy nawilżające na dzień, które ją nawodnią i pozwolą odzyskać dawny blask. Na tym jednak zabawa się nie kończy – warto jeszcze zadbać o odpowiednie natłuszczenie na noc, dzięki czemu skóra będzie w stanie zachować wilgoć.

Jeśli masz cerę suchą, w twojej łazience nie powinny znajdować się peelingi. Warto również odpuścić sobie mycie twarzy wodą z mydłem oraz kąpiele w chlorowanej wodzie. Po oczyszczeniu skóry zamiast energicznie wycierać twarz ręcznikiem, po prostu go przyłóż i poczekaj aż zbierze wodę.

Choć przykro o tym wspominać, cera sucha może być wynikiem choroby. Jeśli zastosowanie się do rad nie pomaga, powinnaś przebadać się na cukrzycę oraz schorzenia tarczycy.

POLECANE PRODUKTY, KTÓRE POMOGĄ CI ZADBAĆ O CERĘ SUCHĄ ZNAJDZIESZ TUTAJ


Może Cię też zainteresować:

Przesuszona skóra – jak o nią zadbać i czego unikać

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.