Trądzik – jakich kosmetyków używać


Trądzik – jakich kosmetyków używać?

Cera trądzikowa potrafi być bardzo problematyczna, a jej pielęgnacja może wymagać odpowiednich sposobów, aby utrzymać ją w dobrej kondycji i załagodzić występowanie nowych stanów zapalnych. Znajdują się na niej liczne krosty i zaskórniki, często bywa przetłuszczona, ze względu na nadmiar wydzielanego sebum. Jakich kosmetyków stosować i jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja skóry skłonnej do trądziku?

Oczyszczanie cery trądzikowej

Pamiętajmy, aby oczyszczać naszą skórę każdego dnia nawet jeżeli nie wykonywaliśmy makijażu. Oczyszczanie cery trądzikowej jest bardzo istotne, ponieważ pozwala to zapobiegać rozprzestrzenianiu się i pogarszaniu stanów zapalnych. Zaleca się, aby oczyszczać twarz przynajmniej dwa razy dziennie, rano i wieczorem.

Mycie cery trądzikowej najlepiej wykonywać delikatnymi żelami, piankami lub płynami o właściwościach antybakteryjnych, które usuną zanieczyszczenia oraz nadmiar sebum z powierzchni naszej twarzy. Pozwoli to normalizować ilość wydzielanego łoju. Warto zwrócić uwagę na to, czy kosmetyki do oczyszczania nie posiadają w swoim składzie alkoholu czy SLESów, które mogą zbyt mocno wysuszyć skórę oraz ją podrażnić.

Peeling twarzy, a trądzik

Wykonując peeling usuwamy martwy naskórek oraz zanieczyszczenia, które nasza twarz przyjęła przez cały dzień, również w nocy. Skóra zostaje dotleniona, poprawia się jej mikrokrążenie oraz jest przygotowana na przyjęcie następnych kosmetyków pielęgnacyjnych. W przypadku cery trądzikowej należy zwrócić uwagę na to, aby nie doprowadzić do zaostrzenia się stanów zapalnych i rozniesienia trądziku na całej twarzy.

Mechaniczne złuszczanie peelingiem może roznosić bakterie na zdrowe obszary twarzy, a przez to pogorszyć jej stan. Dodatkowo zbyt mocne masowanie gruboziarnistym produktem może stworzyć rany, a w konsekwencji nieestetyczne blizny. Jeżeli nasza skóra jest zbyt wrażliwa na działanie peelingów, czy scrubów, dobrą alternatywą będą peelingi enzymatyczne. To najdelikatniejszy sposób na złuszczenie martwego naskórka bez fizycznej ingerencji. Po nałożeniu preparatu musimy odczekać dłużej, niż w przypadku mycia klasycznym peelingiem, jednak uzyskujemy skórę równie oczyszczoną i wygładzoną.

Kremy i nawilżanie cery trądzikowej

Cera trądzikowa ma tendencję do mocnego błyszczenia się, a wynika to z nadmiernej produkcji łoju skórnego. Żeby zapobiec świeceniu się twarzy, należy stosować odpowiednie kosmetyki nawilżające oraz matujące. Stawiajmy na kremy o lekkiej konsystencji, aby mogły szybko się wchłonąć i dać skórze odpowiednie nawilżenie. Musimy kierować się takimi produktami, które nie zapychają porów i nie będą sprzyjać powstawaniu nowych niedoskonałości. Lekkie i naturalne oleje będą idealnym składnikiem każdego kremu do cery trądzikowej. W składzie szukajmy również substancji o działaniu przeciwzapalnym i antybakteryjnym. Przed nałożeniem kremu nie zapomnimy o tonizacji skóry twarzy, aby przywrócić jej naturalny odczyn pH i zmniejszyć wydzielanie się sebum.

Kosmetyki antybakteryjne i antyseptyczne

Kosmetyki dla cery trądzikowej powinny zawierać składniki o działaniu antybakteryjnym, czyli zawierać w swoim składzie środki antyseptyczne, które niszczą bakterie na powierzchni naszej skóry. Wyciąg ze śluzu ślimaka działa leczniczo oraz odbudowująco nawet na głębokich warstwach skóry. Aloes silnie nawilża i łagodzi podrażnienia, chroni również przed utratą wody. Olej i miód manuka charakteryzuje się silnymi właściwościami przeciwbakteryjnymi i przeciwtrądzikowymi. Olejki z drzewa herbacianego są dobre w leczeniu stanów zapalnych skóry, a żeń-szeń poprawia mikrokrążenie skóry oraz przyspiesza jej regenerację.

Wybierając skład najlepszych kosmetyków dla naszej cery trądzikowej, decydujmy się na te o dobrym, naturalnym składzie, aby każdego dnia dbać o naszą skórę twarzy i pozwolić jej na piękny i zdrowy wygląd.

POLECANE PRODUKTY DO CERY TRĄDZIKOWEJ ZNAJDZIESZ TUTAJ

 


Może Cię też zainteresować:

Trądzik przed okresem

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.