Naturalna pielęgnacja cery tłustej


Naturalna pielęgnacja cery tłustej – kosmetyki, nawilżanie, oczyszczanie.

Wśród wielu rodzajów cery jednym z bardziej problematycznych jest cera tłusta. Dostosowanie pielęgnacji do tej skóry nie należy do łatwych zadań. Charakteryzuje się ona rozszerzonymi porami, świecącymi policzkami i nosem, a także wypryskami, które są wynikiem nadmiernego wydzielania się sebum. Największym błędem posiadaczy tego rodzaju cery jest dążenie do wysuszenia twarzy – np. za pomocą stosowania kosmetyków oczyszczających zawierających mocne detergenty. Takie działanie ma zazwyczaj efekt odwrotny do zamierzonego, gdyż prowadzi do podrażnienia skóry. Wbrew pozorom pielęgnacja cery ze skłonnościami do przetłuszczania powinna być delikatna i przemyślana. O tym na jakie elementy warto zwrócić uwagę, oraz jakie kosmetyki warto stosować, postaramy się wyjaśnić w dzisiejszym artykule. Zapraszamy do dalszej lektury!

Oczyszczenie cery tłustej

Jak i w każdej pielęgnacji oczyszczenie stanowi jeden z kluczowych elementów dbania o cerę tłustą. Przede wszystkim należy wystrzegać się kosmetyków zawierających mocne detergenty, gdyż to właśnie one prowadzą do wysuszenia skóry, a co za tym idzie wydzielanie sebum staje się jeszcze intensywniejsze. Skutkuje to powstaniem błędnego koła, gdzie stan cery może się nie tylko nie polepszać, ale też widocznie pogarszać. To samo tyczy się zbyt częstego mycia twarzy, które przynosi co prawda krótkotrwałą ulgę, ale zaburza naturalną równowagę skóry, co również prowadzi do
nadmiernej aktywności gruczołów łojowych. Cerę tłustą najlepiej myć nie częściej niż dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Używając przy tym produktów o delikatnym i naturalnym składzie. My polecamy żel do mycia twarzy Natural Being od firmy Living Nature. Kosmetyk ten dogłębnie oczyszcza skórę, jednocześnie nie podrażniając jej. Dodatkowo nawilża i wspomaga naturalną barierę ochronną twarzy. Lekka konsystencja i 100% naturalny, z uwagą dobrany skład, sprawiają, że żel ten jest idealny dla posiadaczy cery ze skłonnością do przetłuszczania. Nie możemy również zapomnieć o zawartości miodu Manuka w produkcie, który posiada właściwości antybakteryjne i zapobiega powstawaniu zmian trądzikowych. Etapem do którego powinniśmy przejść zaraz po oczyszczeniu twarzy będzie oczywiście tonizowanie, które pomoże nam odzyskać naturalne ph skóry. Chroni ją to przed rozwojem bakterii, a także zapewnia odpowiednie nawilżenie.

Nawilżenie cery tłustej – najważniejszy etap pielęgnacji

To o czym często zapominamy to właśnie fakt, że cera tłusta powinna być nie wysuszana, a dokładnie nawilżana! W ten sposób spowalniamy pracę gruczołów łojotokowych i wyrównujemy naturalną barierę ochronną skóry. Mimo, że wydaje się, że duża ilość sebum i brak uczucia ściągnięcia świadczą o odpowiednim nawilżeniu nie jest to w żadnym stopniu prawdziwe. Jakie cechy powinien mieć krem do cery tłustej? Musi być to lekki produkt, który nie będzie zapychał skóry, gdyż prowadzić to będzie do powstania wyprysków. Powinien się również dobrze wchłaniać. Oczywiście najbardziej istotny przy wyborze kosmetyków jest skład. My zazwyczaj polecamy stawiać na produkty zawierające naturalne składniki. Takie jak krem Natural Being do cery tłustej od marki Living Nature, zarówno w wersji na dzień jak i na noc. Kosmetyki te są lekkie i zbilansowane, a dzięki zawartości masła shea zapewniają świetne nawilżenie. Posiadają również właściwości antybakteryjne i zapobiegają powstawaniu trądziku, wszystko to dzięki obecności miodu Manuka i oleju jojoba.

POLECANE PRODUKTY:

Natural Being żel do mycia z miodem Manuka (tłusta/normalna) Living Nature

Natural Being krem na dzień z miodem Manuka (tłusta/mieszana) Living Nature

Natural Being krem na noc z miodem Manuka (tłusta/normalna) Living Nature


Może Cię też zainteresować:

Jak dbać o cerę tłustą?

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.