Jak dbać o cerę tłustą?


Jak dbać o cerę tłustą?

Tłusta cera to problem milionów kobiet na całym świecie. Wbrew pozorom nie jest tylko problemem nastolatek – coraz częściej dotyka kobiet przed i po trzydziestce. Świecąca twarz: czoło, nos, policzki oraz broda to zmora, której ciężko się pozbyć.

Cera tłusta – charakterystyka

Czym charakteryzuje się tłusta skóra? Nadmiarem sebum wydzielanym i produkowanym przez gruczoły łojowe. Taka skóra jest grubsza i błyszczy się, ale stanowi również naturalną ochronę przed szkodliwymi czynnikami środowiska. Lepiej znosi wiatry, mrozy, słońce oraz gwałtowne wahania temperatury. Mitem jest jednak stwierdzenie, że nic jej nie zaszkodzi.

Początków cery tłustej należy upatrywać w hormonalnej gorączce, której dostajemy w czasie dojrzewania. To właśnie hormony sprawiają, że gruczoły łojowe zwiększają produkcję łoju, a co za tym idzie zatykają pory i wywołują powstawanie wyprysków i trądziku. Oprócz tego na taką skórę wpływa również nieodpowiednia dieta, geny i stres.

Pielęgnacja cery tłustej

Nieodpowiednia pielęgnacja cery tłustej lub jej brak może prowadzić do poważnych problemów skórnych oraz infekcji bakteryjnych. Tego nie chcemy. Jak więc zadbać o tłustą skórę?

Cerę należy oczyszczać rano i wieczorem z nagromadzonego sebum oraz łoju (warto również zaopatrzyć się w drogerii w bibułki matujące, które ściągają nadmiar tłuszczu). Po każdym myciu powinniśmy sięgać po tonik antybakteryjny, a raz na jakiś czas zafundować sobie dokładny peeling, który odżywi naszą skórę.

Szukając kosmetyków do cery tłustej czytaj ich skład. Warto kupić te zawierające miedź, cynk i siarkę, ponieważ matują skórę twarzy oraz regulują pracę gruczołów łojowych.

POLECANE PRODUKTY, KTÓRE POMOGĄ CI ZADBAĆ O CERĘ TŁUSTĄ ZNAJDZIESZ TUTAJ

Może Cię też zainteresować:

Naturalna pielęgnacja cery tłustej

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.