Masaż twarzy


Masaż twarzy

Masaż twarzy to sposób dbania o urodę, który przywędrował do nas z Azji. Dla słynących z dbania o młody wygląd Azjatek to obowiązkowy element pielęgnacji! Warto zainteresować się tym tematem. Wystarczy zaledwie kilka minut dziennie, żeby zdecydowanie poprawić kondycję skóry.

Korzyści płynące z masażu twarzy są wielorakie.

Masaż poprawia krążenie krwi i ujędrnia skórę. Ulega ona wygładzeniu i zmarszczki stają się mniej widoczne. Dzieje się tak, ponieważ masaż jest zabiegiem nie tylko na skórze twarzy, ale też na mięśniach, które odpowiedzialne są za jej podtrzymywanie. To właśnie mięśnie mają duży wpływ na młody wygląd cery i widoczność zmarszczek. Regularnie masowana skóra łatwiej wydala szkodliwe substancje i lepiej się oczyszcza. Dzięki temu cera jest rozświetlona, dotleniona i ma zdecydowanie ładniejszy koloryt.

Istotne jest, żeby masować twarz po dokładnym oczyszczeniu skóry.

Wykorzystujemy do tego dowolny olejek. Dobrze sprawdzi się na przykład olej arganowy lub olej z awokado. Jedną z popularnych technik jest masaż pięściami. Złożone w pięści dłonie przykładamy po bokach nosa i lekko dociskając przesuwamy je w kierunku uszu. Ruch powtarzamy przynajmniej kilkanaście razy. Następnie pięści przykładamy na środek czoła i przesuwamy je na boki kierując się w dół, aż do brody.

Masaż okolic oczu.

Ważne jest pamiętanie o masażu okolic oczu, ponieważ skóra w tym miejscu jest bardzo delikatna i to tam najczęściej pojawiają się pierwsze zmarszczki. Taki masaż możemy wykonać kremem pod oczy. Opuszki palców przykładamy pod wewnętrznym kącikiem oka i masujemy skórę na zewnątrz. Pamiętajmy o tym, żeby był to ruch kierujący się ku górze. Na końcu warto delikatnie uciskać skroń.

Inną techniką masażu twarzy jest technika rozcierająca, wykonywana okrężnymi ruchami. Sprawdza się ona między innymi do masażu podbródka i zapobiega tworzeniu się tak zwanej drugiej brody. Podbródek rozcieramy od brody w górę, aż do żuchwy.

Piękna i młoda cera Azjatek to nie tylko kosmetyki i regularna pielęgnacja.

Ich sekret tkwi także w masażu, którego techniki przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Warto zaczerpnąć z tej kultury i sprawdzić, jak masaż wpłynie na kondycję naszej skóry. Zapewniamy, że nie będziecie żałować!

POLECANE PRODUKTY:

Masażer Q ICEGLOBE do twarzy i ciała Yeye

Grzebień Gua Sha do masowania głowy, twarzy i ciała pełny władzy, płodności i równowagi Zielony Jadeit

Roller do masowania twarzy z wibracjami różowy kwarc Yeye


Może Cię też zainteresować:

Roller z jadeitu

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.