Krem tłusty


Krem tłusty – czy to krem dla każdego?

Kremy tłuste zazwyczaj kojarzą się jedynie z nawilżeniem, ale czy to ich jedyna zaleta? Czy są przeznaczone wyłącznie do cery suchej? Czym się różnią? Czy są niezbędne w każdej kosmetyczce? Czy to kremy dla każdego?

Jakie składniki powinien zawierać krem tłusty?

Kremy tłuste i półtłuste mają przede wszystkim za zadanie nawilżyć skórę oraz ochronić ją przed działaniami czynników zewnętrznych. Tworzone są na bazie natłuszczających wosków i olejów roślinnych – tj. aloesu, masła shea, wyciągu z nasion lnu, orzechów makadamia i migdałowych czy oleju z awokado – które odpowiadają też często za zapach tych emulsji. Zawierają witaminy A i E odpowiadające za zdrowy wygląd skóry oraz spowalniające jej proces starzenia się. Niezwykle ważnym elementem opisywanych kremów są także ceramidy, które utrzymują odpowiednią wilgotność naskórka.

Krem tłusty – zastosowanie i właściwości

Kremy tłuste dzieli się przede wszystkim ze względu na ich przeznaczenie. Używa się ich w celach kosmetyki cery suchej ze względu na ich natłuszczające i nawilżające działanie. Stosuje się je również do cery normalnej, mieszanej i alergicznej w celach regenerujących. Fantastycznie łagodzą podrażnienia i zaczerwienienia, a dodatkowo tworzą warstwę ochronną na skórze. Są niezastąpione w sytuacjach, kiedy skóra jest szczególnie narażona na szkodliwe działanie wiatru i mrozu. W codziennej pielęgnacji zaleca się zazwyczaj nakładanie ich na noc.

Podsumowując, nie każda kosmetyczka powinna zawierać krem tłusty lub półtłusty, ale w zimie lub podczas wypadu w jakieś wietrzne miejsce (np. na żagle), będzie on na pewno przydatny.

POLECANE PRODUKTY: SPRAWDŹ TUTAJ


Może Cię też zainteresować:

Jak dbać o cerę tłustą?

 

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.