Krem tłusty


Kremy tłuste zazwyczaj kojarzą się jedynie z nawilżeniem, ale czy to ich jedyna zaleta? Czy są przeznaczone wyłącznie do cery suchej? Czym się różnią? Czy są niezbędne w każdej kosmetyczce? Czy to kremy dla każdego?

Kremy tłuste i półtłuste mają przede wszystkim za zadanie nawilżyć skórę oraz ochronić ją przed działaniami czynników zewnętrznych. Tworzone są na bazie natłuszczających wosków i olejów roślinnych – tj. aloesu, masła shea, wyciągu z nasion lnu, orzechów makadamia i migdałowych czy oleju z awokado – które odpowiadają też często za zapach tych emulsji. Zawierają witaminy A i E odpowiadające za zdrowy wygląd skóry oraz spowalniające jej proces starzenia się. Niezwykle ważnym elementem opisywanych kremów są także ceramidy, które utrzymują odpowiednią wilgotność naskórka.

Kremy tłuste dzieli się przede wszystkim ze względu na ich przeznaczenie. Używa się ich w celach kosmetyki cery suchej ze względu na ich natłuszczające i nawilżające działanie. Stosuje się je również do cery normalnej, mieszanej i alergicznej w celach regenerujących. Fantastycznie łagodzą podrażnienia i zaczerwienienia, a dodatkowo tworzą warstwę ochronną na skórze. Są niezastąpione w sytuacjach, kiedy skóra jest szczególnie narażona na szkodliwe działanie wiatru i mrozu. W codziennej pielęgnacji zaleca się zazwyczaj nakładanie ich na noc.

Podsumowując, nie każda kosmetyczka powinna zawierać krem tłusty lub półtłusty, ale w zimie lub podczas wypadu w jakieś wietrzne miejsce (np. na żagle), będzie on na pewno przydatny.

POLECANE PRODUKTY: SPRAWDŹ TUTAJ

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.