Krem nawilżający


Krem nawilżający – jaki wybrać odpowiedni dla siebie?

Krem nawilżający powinien być jednym z podstawowych kosmetyków każdej kobiety bez względu na jej wiek i cerę. W zasadzie wszystkie kremy mają działanie nawilżające, ponieważ dobrze nawilżona skóra wygląda zdrowo i promiennie – przez co młodziej. Jest wiele rodzajów kremów nawilżających. Jak działają i na co zwracać uwagę przy ich wyborze?

Właściwości kremu nawilżającego

Kremy nawilżające mają za zadanie ustabilizować ilość wody w organizmie. Nie wprowadzają jej jednak do naskórka – ich głównym działaniem jest zapobieganie transepidermalnej utracie wody. Tworzą na powierzchni skóry ochronny film, aby utrudnić jej odparowywanie. Najważniejszymi substancjami czynnymi, które mają na to wpływ, są lipidy (zwłaszcza lecytyna) oraz kwas hialuronowy.

Krem nawilżający a rodzaj cery

Jak dobrać odpowiedni krem dla siebie? Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że każda twarz wymaga regularnego nawilżania! Cera sucha potrzebuje kremów intensywnie nawilżających i bogatych w wiele składników. Cera mieszana wymaga lekkich smarowideł. Do cery tłustej z kolei zaleca się stosowanie kremów nawilżających, które równocześnie matują i regulują produkcję sebum.

Krem nawilżający a pora roku

Przy wyborze kremu nawilżającego ważne są pory roku, w których będziemy go używać – temperatura i wilgotność mają duże znaczenie dla naszej skóry. Dodatkowo inne właściwości mają kremy na noc, a inne te na dzień – aby szybko się wchłonąć i pozwolić na nałożenie makijażu. Należy też zwrócić uwagę na zawartość filtrów słonecznych, które chronią skórę przed promieniowaniem UV. Ponadto dobry krem koi podrażnienia, nie powoduje błyszczenia i przede wszystkim: daje natychmiastowy efekt.

Często wybieramy kosmetyki, zwracając uwagę na ich opakowanie, konsystencję, zapach czy samą reklamę producenta, ale dbając o nawilżenie skóry, pamiętajmy o tym, aby wziąć pod uwagę wszystkie powyższe czynniki.

POLECANE PRODUKTY: SPRAWDŹ TUTAJ


Może Cię też zainteresować:

Krem na noc

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.