Składniki, które powinien zawierać zimowy krem


Składniki, które powinien zawierać zimowy krem

Pierwsze zimne dni za nami – to najwyższy czas na wybór zimowych kosmetyków. Wybierając krem na zimniejszą część roku powinnyśmy się sugerować nie tylko typem naszej cery, ale również składem kosmetyku, który powinien być dostosowany do potrzeb naszej skóry w klimacie, w którym żyjemy. Na jakie składniki warto zwracać uwagę?

Składnikiem, który tworzy na cerze filtr ochronny przed czynnikami zewnętrznymi, cenny zwłaszcza zimą, są naturalne oleje.

Zabezpieczą one skórę nie tylko przed mrozem i wiatrem, ale też przed promieniowaniem słonecznym. Jednym z najlepszych olejów posiadającym takie właściwości jest olejek jojoba.

Kremy na zimę powinny zawierać wysokie filtry UV.

Filtry przeciwsłoneczne zawarte w olejach często nie są wystarczająco silne. Zimą również powinnyśmy chronić skórę przed słońcem, dlatego warto szukać kremów z odpowiednio wysokimi filtrami UV. To nieprawda, że promienie słoneczne zimą są zbyt słabe, żeby wyrządzić szkody skórze! Filtry stosowane przez cały rok w znacznym stopniu pomogą nam opóźnić proces starzenia się skóry.

Kwasy – kolejny istotny składnik kremu na zimę.

Kolejnymi ważnymi składnikami w kremie do twarzy, którego będziemy używać zimą są kwasy. Kwas glikolowy działa regenerująco, krem z tym składnikiem warto stosować zwłaszcza na noc. Produkt ten ułatwia złuszczanie naskórka, dzięki czemu skóra jest gładsza i ma ujednolicony koloryt. Kwas hialuronowy z kolei dba o dobre nawilżenie cery. Ogrzewanie sprawia, że skóra traci wodę, staje się szorstka, nieelastyczna i szybciej się starzeje. Kosmetyki z kwasem hialuronowym mają zdolność zatrzymywania wody, a to poprawia jej nawilżenie.

Ostatnim ważnym elementem kremu na zimę są witaminy.

O tej porze roku istotne są zwłaszcza witaminy A, C i E. Witaminy A i E działają przeciwstarzeniowo i skóra skorzysta z nich przez cały rok. Z kolei witamina C wzmacnia naczynia krwionośne, co przyda się zwłaszcza w czasie mrozów.

Mamy nadzieję, że zakupy kosmetyczne będą teraz łatwiejsze. Czytanie składów wcale nie jest trudne, zwłaszcza kiedy wiemy czego w nich szukać. Odpowiednio dobrany zimowy krem sprawi, że skóra lepiej przetrwa zimę, a tym samym będzie lepiej wyglądała na wiosnę!

POLECANE PRODUKTY:

Serum do twarzy nawilżające, wyrównujące koloryt z różą geranium, witaminą C i kwasem PHA HelloEco 10 ml

Krem z olejkiem z owocu YUJA VITA i witaminami Deoproce

Krem przeciwsłoneczny z kwasem hialuronowym SPF50 Deoproce 50g


Może Cię też zainteresować:

Jak dbać o skórę zimą?

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.