Wypadanie włosów jesienią


Wypadanie włosów jesienią – jak sobie radzić z tym problemem?

Jesień nie jest łatwym okresem dla naszych włosów. Często są one osłabione i wysuszone po lecie, tymczasem zaczynamy nosić szale, które często sprawiają, że suche włosy się łamią. Jesień to też czas, w którym włosy często zaczynają wypadać. Jest to normalne, ale możemy im pomóc, wzmocnić je i sprawić, że wypadających włosów będzie zdecydowanie mniej. W jaki sposób?

To, co możemy zrobić to dbanie o to, żeby mniej włosów wypadało z powodu uszkodzeń mechanicznych.

Niedbałe ich związywanie, szybkie zdejmowanie gumki bez rozplątywania, motanie szalika bez zwracania uwagi na włosy – to wszystko sprawia, że włosy nie mają z nami lekko. Dołóżmy do tego prostownicę, suszarkę i lokówkę i mamy zestaw, z którym włosom trudno wygrać. Postarajmy się suszyć włosy chłodnym powietrzem, a użycie ciepła ograniczyć do minimum.

Na rynku kosmetycznym znajdziemy wiele różnego rodzaju produktów, które przeciwdziałają wypadaniu włosów. Odpowiednie składniki w maskach, szamponach czy wcierkach wzmocnią cebulki, dzięki czemu włosy będą wypadać w mniejszej ilości. Możemy również poszukać przepisów na znane od dziesięcioleci płukanki, na przykład ze skrzypu polnego.

Duży wpływ na kondycję włosów, a tym samym na to, czy ilość włosów, które wypadają mieści się w normie, ma odpowiednio zbilansowana dieta. Szczególnie ważne dla włosów i skóry głowy są produkty odżywcze, bogate w witaminy, składniki mineralne i białko. Tak jak na cały nasz organizm, negatywny wpływ na włosy ma żywność przetworzona, dlatego unikajmy jej, zwłaszcza jesienią. Wybierajmy za to więcej produktów bogatych w cynk i żelazo.

Jeśli nic nie działa, a po umyciu czy rozczesaniu włosów znajdujemy ich zdecydowanie za dużo, pozostaje wizyta u specjalisty.

Lekarz może w takiej sytuacji zaproponować zarówno leczenie farmakologiczne, jak i hormonalne. Dermatolodzy stosują również kurację specjalnymi lampami lub mezoterapię skóry głowy, w którą to wstrzykuje się odpowiednie preparaty.

Pamiętajmy, że wypadanie włosów jesienią jest fizjologią. Jeśli nie jest to bardzo nasilone nie panikujmy, w końcu stres również nie pomaga w utrzymaniu dobrej kondycji włosów.

POLECANE PRODUKTY:

Maska do włosów Green Tea Henna Pure Refresh Hair Pack Deoproce 1000ml

Szampon odżywczy przeciw wypadaniu włosów Deoproce 510 ml

Zestaw satynowych gumek do włosów Yeye


Może Cię też zainteresować:

Jak dbać o włosy i skórę głowy?

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.