Ruch Bodypositivity


Ruch Bodypositivity

Bodypositivity jest dosyć kontrowersyjnym tematem, który w ostatnich latach zdaje się nie schodzić z pierwszych stron artykułów. Tematyka ta jest również szeroko poruszana na takich platformach jak Instagram, czy Tik Tok. Należy pamiętać, że ruch Bodypositivity ma swoje pozytywne jak i negatywne strony. A Yeye jako marka wspierająca zarówno plus size jak i Bodypositivity, chce szerzyć informację na temat tych dobrych i tych niezbyt pochlebnych aspektów! Zapraszamy do lektury!

Bodypositivity, a zdrowie

Każda i każdy z nas z pewnością mierzy się z większymi, bądź mniejszymi kompleksami. Problem pojawia się, gdy stają się one powodem wstydu i znacznie wpływają na obniżenie zadowolenia z życia, czy powstrzymują od konkretnych aktywności. Kilka fałdek, cellulit, czy rozstępy, nie powinny być powodem, dla których rezygnujesz z wyjścia na basen, czy na saunę! Jest to jedna z przyczyn, dla których ruch Bodypositivity powstał na pierwszym miejscu – aby pokonać ten wstyd! A także, aby nauczyć społeczność większej tolerancyjności względem wad w wyglądzie, które niekoniecznie tymi wadami są.

Niestety koncept ten przybiera coraz większe rozmiary, często wykraczając poza pojęcie tego co jest zdrowe, przez co promowany jest szkodliwy tryb życia. Przykładowo otyłość nie powinna być powodem, dla którego wstydzisz się wyjść z domu i z pewnością nie jest wymówką do wyśmiewania i poniżania. Jednak pamiętaj, że wpływa ona źle na cały Twój organizm – zmniejszając długość i jakość Twojego życia!

Aspekt ten dotyczy również chudszych osób –  szczupły nie od razu oznacza, że ktoś jest zdrowy i pozbawiony kompleksów! Ruch Bodypositivity ma swój wkład również w walkę z zaburzeniami odżywiania, jak anoreksja, czy bulimia. Ponieważ często u podłożu tych chorób, mogą leżeć kompleksy, czy wygórowane wymagania względem własnego wyglądu. A osoby szczupłe również często zmagają się z dyskryminacją, czy wyzwiskami, nie możemy o tym zapominać!

Dlatego chcemy podkreślić – promujemy Bodypositivity – bo każda z nas jest piękna na swój sposób. Ale jednocześnie gorąco zachęcamy do dbania o siebie! Nie tylko jeśli chodzi o codzienną pielęgnację, ale również ruch, czy zdrowe posiłki!

Plus size z Yeye

Tak jak wspomniałyśmy wyżej, całym sercem jesteśmy za podnoszeniem pewności siebie wszystkich kobiet! Uważamy, że niezależnie od rozmiaru, możesz cieszyć się takimi rozrywkami jak np. wyjście do sauny, czy Spa!

W związku z tym w naszym sklepie znajdziesz rozmiarówkę plus size! Stroje na saunę same w sobie podnoszą komfort seansu, ponieważ nie musisz rozbierać się przed obcymi ludźmi. A często właśnie to jest powód, dla którego tak wiele kobiet rezygnuje z tej aktywności! Szersze tabele rozmiarów, modelki plus size, które w tym momencie nikogo nie zadziwiają na wybiegach – wszystko to zostało osiągnięte właśnie m.in. dzięki działaniom promującym Bodypositivity!

Pamiętaj o złotym środku!

Jak we wszystkim, tak i w ruchu Bodypositivity musisz znaleźć złoty środek. Granica pomiędzy promowaniem otyłości i niezdrowego trybu życia, a zadowoleniem z własnego wyglądu i walką z kompleksami jest niestety bardzo cienka. Zaciera się ona jeszcze bardziej przez wpływ social mediów. Oczywiście nie każdy influencer promuje Bodypositivity w niewłaściwy sposób, jednak zdarza się to dosyć, często! Dlatego tak ważne jest trzeźwe i obiektywne spojrzenie na tego typu treści.

Podsumowując – pamiętaj, że w zdrowym trybie życia nie chodzi o wygląd, a o stan Twojego organizmu! A Bodypositivity jest pozytywnym ruchem, z którym warto się utożsamiać, jednocześnie nie zapominając, jak ważne jest dbanie o siebie!

 


Może Cię też zainteresować:

Kobiety a nagość w saunie

 

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.