Detoks po świętach dla skóry i ciała


Detoks po świętach dla skóry i ciała

Jakie jest najpopularniejsze zdanie wypowiadane 27 grudnia? „Święta, święta i po świętach!”. I nie da się ukryć – coś w tym jest. Święta szybko mijają, a choć krótkie, to potrafią wywrzeć duży wpływ na organizm. Jeśli czujecie się po świętach ciężko i ospale, macie wrażenie, że świąteczna dieta nie wpłynęła dobrze nie tylko na ciało, ale też i na skórę, to przeczytajcie, co możecie z tym zrobić.

„Święta, święta i po świętach!”

Na początku podkreślmy, że rygorystyczne głodówki po świętach to nie jest dobry pomysł. Nie są one ani zdrowe, ani na dłuższą metę korzystne dla ciała. Nawet jeśli widzimy na wadze dodatkowe kilogramy, nie znaczy to od razu, że przytyłyśmy. Często jest to po prostu efekt zatrzymania wody w organizmie i wystarczy drobna zmiana, żeby waga wróciła do normy. Jak to zrobić?

Pij dużo wody!

Podstawą poświątecznego detoksu są napoje. Koniecznie zadbaj o picie dużych ilości płynów, półtora litra to zdecydowanie za mało! Podstawą powinna być woda niegazowana, ale pij również herbaty ziołowe czy świeżo wyciskane soki owocowo-warzywne. Spróbuj na kilka dni odstawić, a przynajmniej ograniczyć kawę. O wyeliminowaniu alkoholu chyba nawet nie trzeba pisać. Jest on nie tylko wysokokaloryczny, ale też bardzo spowalnia przemianę materii.

A co jeść w trakcie poświątecznego detoxu?

Sprzymierzeńcami detoksu są przede wszystkim świeże warzywa, kasze i jak najmniejsza ilość produktów przetworzonych w diecie. Tłuste, smażone potrawy, mięsa i nabiał spowodują, że uczucie ciężkości będzie nam towarzyszyło dłużej, a brzuch będzie wzdęty. Dobrym wyborem będą ciepłe śniadania (na przykład owsianka) i zupy.

Ważne jest nie tylko to, co jesz, ale też jak jesz. Mózg otrzymuje informację o tym, że jesteśmy syci z opóźnieniem. Powinniśmy jeść pomału i dokładnie przeżuwać każdy kęs. Nie zapominajmy też o ruchu, w święta pewno nie było go zbyt dużo. Nie musisz od razu biec na siłownię, na początek wystarczy włączyć do planu dnia szybkie spacery.

Zaledwie kilka dni po świętach następuje Sylwester, a to dla większości z nas wieczór, w który chcemy czuć się i wyglądać dobrze. Ale na szczęście te kilka dni wystarczy, żeby wrócić na dobre tory i Nowy Rok świętować w jak najlepszej formie!

 


Może Cię też zainteresować:

Noworoczne postanowienia – zacznij od zadbania o siebie

 

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.