Naturalne środki dezynfekujące


Naturalne środki dezynfekujące

Żele antybakteryjne i płyny do dezynfekcji są dziś prawie wszędzie. A my mamy dla Ciebie przepis jak skuteczne preparaty do dezynfekcji, możemy przygotować w domu z łatwo dostępnych produktów. Są proste do wykonania, trzeba pamiętać jednak o ważnej zasadzie – żeby preparat skutecznie działał na wirusy powinien mieć minimum 60, a najlepiej 70% alkoholu.

Domowy płyn do dezynfekcji

Do przygotowania płynu do dezynfekcji potrzebujemy spirytusu, wody, olejku z drzewa Manuka i olejku lawendowego. Aby otrzymać płyn o prawidłowym stężeniu przynajmniej 2/3 musi stanowić spirytus. Dolewamy do niego wodę i po kilkanaście kropel wymienionych wyżej olejków. Olejki mają działanie bakteriobójcze, a dodatkowo neutralizują nieprzyjemny zapach spirytusu. Gotowy płyn najlepiej przechowywać w butelce ze spryskiwaczem. Można go używać do dezynfekowania telefonu, klamek, włączników świateł, przycisków czy kierownicy.

Domowy żel antybakteryjny

Żel antybakteryjny przygotowujemy podobnie. Zamiast wody używamy jednak żelu aloesowego, który nada preparatowi odpowiednią konsystencję. Do żelu dodajemy spirytus, pamiętając o zachowaniu odpowiednich proporcji (minimum 60% alkoholu) i olejki. Żel aloesowy powinniśmy dostać w każdym sklepie kosmetycznym, najbezpieczniej jednak zamówić go online. Dzięki zawartości aloesu nasz żel antybakteryjny nie będzie wysuszał dłoni tak bardzo, jak płyn. Taki żel dobrze mieć przy sobie kiedy jesteśmy poza domem. Nie da się uniknąć dotykania klamek czy przedmiotów w sklepie. Nie zawsze możemy szybko umyć ręce. Żel jest łatwy w użyciu i może skutecznie pomóc nam w ochronie przed bakteriami i wirusami.

 


Może Cię też zainteresować:

Jak się chronić przed koronawirusem?

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.