Zero waste – płatki bambusowe


Zero waste – płatki bambusowe

W marcu wprowadziliśmy na naszym blogu temat nurtu zero waste. Nie bez powodu. Zauważamy, że zero waste to nie tylko moda, ale też konieczność. Chcemy ułatwić naszym klientom życie w zgodzie z naturą, dlatego sukcesywnie będziemy wprowadzać produkty, które to umożliwiają. Często są to zamienniki produktów, których używamy codziennie. Dzisiaj przyglądamy się bambusowym płatkom kosmetycznym.

Płatki wykonane są z naturalnych włókien bambusowych. Używamy ich tak, jak zwykłych płatków jednorazowych, z tym, że możemy prać je w pralce lub ręcznie i korzystać z nich wielokrotnie. Bambusowe płatki sprawdzą się nawet w przypadku wrażliwej skóry – są bardzo miękkie i delikatne, oczyszczają, ale nie podrażniają. Ich używanie jest łatwiejsze niż używanie klasycznych płatków jednorazowych, dzięki małemu szczegółowi – pętelce na palec. Ile razy płatek nasączony tonikiem czy płynem micelarnym upadł Wam na podłogę i musiałyście użyć nowego? No właśnie!

Pytania, z którymi często się spotykamy:

Czy rzeczywiście płatki są przyjazne dla planety, w końcu trzeba je prać i zużywać przy tym wodę?

Płatki trzeba prać, ale można to robić przy okazji prania rzeczy, które i tak pierzemy. Warto policzyć, ile płatków jednorazowych używamy w skali miesiąca, żeby zdać sobie sprawę z tego, jak dużo ich naprawdę jest. Do wyprodukowania płatków jednorazowych również potrzebna jest woda.

Jak długo można używać tych samych płatków?

Wszystko zależy od tego jak dużo ich mamy, jak często ich używamy i jakiego rodzaju kosmetyki mają z nimi styczność. Ich trwałość przedłuża na pewno odpowiednie ich pranie i suszenie. Tych samych płatków można używać nawet kilka lat.

Czy płatki wielorazowe mogą być używane do zmywania paznokci?

Płatki bambusowe nie są polecane do zmywania lakieru.

Jeśli chcecie jeszcze o coś zapytać piszcie do nas śmiało! Chętnie pomożemy.

POLECANE PRODUKTY:

Płatki do demakijażu bambusowe ZERO WASTE YEYE

Płatki do demakijażu konopne ZERO WASTE YEYE


Może Cię też zainteresować:

Zero waste

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.