Letnie niezbędniki do torebki


Letnie niezbędniki do torebki

Powoli przygotowujemy się już do lata i sezonu urlopowego. Na ten czas szykujemy również nasze torebki i kosmetyczki. Jak się przygotować na nadchodzący sezon i jakie kosmetyki powinnyśmy mieć o tej porze roku zawsze przy sobie?

Jakie kosmetyki powinniśmy używać latem?

Latem najważniejszymi kosmetykami są te, które chronią naszą skórę przed słońcem. Lekko opalona skóra wygląda atrakcyjnie i nie chodzi o to, żeby za wszelką cenę jej unikać. Pamiętajmy jednak, że promieniowanie UV jest szkodliwe i jak we wszystkim tak i przy ekspozycji na słońce trzeba zachować umiar. Przed wyjściem z domu w słoneczny dzień warto nałożyć na twarz krem z filtrem, jednak taki filtr nie będzie skutecznie działał przez cały dzień. Jako pierwszy kosmetyk do torebki proponujemy więc podkład lub puder z filtrem, które przydadzą się do poprawienia makijażu i wzmocnią ochronę przed słońcem.

Pomadka ochronna latem?

Drugim kosmetykiem, który powinien się znaleźć w letniej torebce jest pomadka ochronna z filtrem. Wiele z nas pomadek ochronnych używa tylko zimą, a tymczasem latem usta również bardzo się wysuszają. Choć na pierwszy rzut oka tego nie widać, na nie również oddziałuje szkodliwe promieniowanie i o tej porze roku warto postawić właśnie na pomadkę z filtrem UV.

Krem do rąk latem?

Tak! To kolejny kosmetyk, który często kojarzy się z jesienią i zimą. O skórę dłoni powinnyśmy jednak dbać cały rok. Jesienią nie naprawimy wielomiesięcznych zaniedbań, a słabo nawilżona skóra po lecie przysporzy nam większych problemów niż ta, o którą dbamy regularnie.

Co jeszcze powinno być w letniej kosmetyczce?

W letniej torebce koniecznie powinnyśmy też mieć mgiełkę zapachową. Ciężkie perfumy mogą nie być odpowiednie na upały, a my same możemy czuć się nimi przytłoczone. Lekka mgiełka o orzeźwiającym zapachu pozwoli nam szybko się odświeżyć nawet w najbardziej upalne dni.

O czym nie możemy zapomnieć w upalne letnie dni?

W gorące dni pamiętajmy też, żeby zawsze mieć przy sobie wodę. Ona również jest bardzo potrzebnym kosmetykiem dla naszej skóry. Kiedy pijemy zbyt mało wody, skóra wygląda gorzej i traci jędrność.

POLECANE PRODUKTY:

Krem do rąk bezzapachowy, silnie nawilżający z olejem ryżowym, mocznikiem i Witaminą E HelloEco 100 ml

Krem przeciwsłoneczny z kwasem hialuronowym SPF50 Deoproce 50g

Pomadka nawilżająca do ust 01 100% naturalna Living Nature


Może Cię też zainteresować:

Podstawowe kosmetyki, które zawsze powinnaś mieć przy sobie

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.