Noworoczne postanowienia – zacznij od zadbania o siebie


Noworoczne postanowienia – zacznij od zadbania o siebie

Ile to już razy słyszałaś stwierdzenie – “Nowy rok nowa ja”? Postanowienia noworoczne to nieodłączna część pierwszych dni stycznia. Nawet jeśli nie mówimy o tym głośno większość z nas układa, często nierealne plany, zakładające zmianę na lepsze. Chcesz wstawać wcześniej, być bardziej produktywnym, chodzić 3 razy w tygodniu na siłownię, wprowadzić nową rutynę pielęgnacyjną… I to wszystko na raz! Nic dziwnego, że później rutyna ta utrzymywana jest przez Ciebie maksymalnie do połowy stycznia. Jeśli chcesz wiedzieć jakie realne zmiany według nas warto wprowadzić w 2023 roku, oraz poznać kilka wskazówek jak się ich trzymać, znajdziesz je poniżej! Zapraszamy do lektury!

Produktywność, a odpoczynek

W dzisiejszych czasach bycie produktywnym jest jedną z najbardziej cenionych wartości. Niestety przeradza się to po części w niezdrowe założenia według, których odpoczynek jest czymś negatywnym i godnym wstydu! Pamiętaj jednak, jak bardzo jest to dalekie od prawdy! Jeśli w Twojej noworocznej rutynie nie znajdziesz czasu dla siebie, na relaks i odprężenie, nigdy nie osiągniesz 100% swoich możliwości! Tylko wyspany i wypoczęty możesz włożyć pełnię sił w pracę, naukę, czy ćwiczenia!

Dlatego też chcemy zachęcić Cię do wypracowania co najmniej 1 godzinę dziennie czasu, tylko i wyłącznie dla Ciebie! Może być to wczesny poranek, lub wieczór, najważniejsze jednak, aby był to czas, gdy Twoje myśli nie krążą wokół pracy, czy listy rzeczy do zrobienia!

Możesz te cenne minuty poświęcić na chwilę w domowym Spa. Co powiesz na relaksacyjny masaż kamieniem Gua Sha, czy rollerem od Yeye? A może wystarczy Ci kilka chwil z maseczką na twarzy? Opcji jest wiele, a wybór zależy wyłącznie od Ciebie!

Odpowiednia pielęgnacja – większa pewność siebie na wyciągnięcie ręki

To na co my polecamy postawić w 2023 roku, to odpowiednia rutyna pielęgnacyjna! Oczywiście musisz dopasować ją bezpośrednio do rodzaju Twojej cery, jednak ogólne elementy nadal pozostają takie same!

Po pierwsze – nigdy nie zapominaj o dokładnym oczyszczeniu! Resztki make-upu i zanieczyszczenia to prosta droga do wyprysków i innych niedoskonałości. Jeśli marzysz o gładkiej, idealnej cerze nigdy nie pomijaj tego etapu! Rozejrzyj się za takim produktem jak pianka myjąca do twarzy głęboko oczyszczająca z różową glinką Grace Day. Ten kosmetyk  nie tylko głęboko oczyszcza, ale równocześnie nawilża i odżywia skórę!

Jeśli chodzi o postanowienia noworoczne, na ten rok, my proponujemy – w 2023 nigdy nie zapomnę o tonizowaniu twarzy! Jest to etap często pomijany, lub lekceważony, a niezwykle istotny! Tonik pomaga przywrócić odpowiednie Ph skóry i dba o Twoją barierę hydrolipidową. Tutaj z kosmetyków polecamy Ci produkty marki Deoproce np. tonik anti-aging z ekstraktem z granatu, czy tonik kojący z ekstraktem z aloesu.

Końcową częścią Twojej rutyny powinno być użycie serum – jeśli Twoja skóra tego potrzebuje – oraz nawilżenie! Pamiętaj, że krem musi być dobrany nie tylko do potrzeb Twojej cery, ale również do warunków pogodowych! Zimą szukaj kosmetyków o tłustszej, gęstszej formule, która będzie chronić przed mrozem, natomiast latem warto zdecydować się na nieco lżejszą alternatywę.

Odpowiednia pielęgnacja i lepszy wygląd cery, automatycznie wpływają na Twoją pewność siebie! Pamiętaj, aby zmiany pielęgnacyjne wprowadzać stopniowo! W przeciwnym razie może być Ci ciężko utrzymać nową rutynę.

Nie bój się próbować nowych rzeczy!

Nasze ostatnie zalecenie to – nie bój się próbować nowych rzeczy! Wyjście ze strefy komfortu może być ciężkie, ale otwiera przed Tobą wiele nowych możliwości! Nigdy nie byłeś na saunie? To idealna pora żeby spróbować tego nowego doświadczenia! Chcesz regularnie uczęszczać na siłownię? Odważ się chociaż ten jeden raz! I przede wszystkim – nie oczekuj od siebie zbyt wiele! Kilka drobnych zmian, które staną się Twoją codziennością, to zdecydowanie lepsze wyjście niż duże kroki, które po kilku dniach stają się nierealne do wdrożenia w życie!

A jak wyglądają Twoje plany na 2023 rok? Mamy nadzieję, że podchodzisz do tych kolejnych miesięcy z takim samym optymizmem jak my! Napisz do nas i podziel się swoimi doświadczeniami.

 


Może Cię też zainteresować:

Zrelaksuj się w Święta!

 

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.