Pielęgnacja skóry mężczyzn


Pielęgnacja skóry mężczyzn

Statystycznie mężczyźni spędzają na pielęgnacji skóry znacznie mniej czasu niż kobiety. Czy to oznacza, że ich skóra ma niewielkie potrzeby i nie potrzebuje uwagi? Zdecydowanie nie! Choć różni się od delikatnej skóry kobiecej to podobnie jak ona również zasługuje na odpowiednie traktowanie i stosowanie kosmetyków, które zadbają o jej zdrowy wygląd. Jak zatem powinna wyglądać męska pielęgnacja?

Jak pielęgnować skórę mężczyzn?

Skóra na twarzy mężczyzn jest grubsza i twardsza, dzięki czemu ma mniejsze skłonności do podrażnień, ale często boryka się z różnymi innymi problemami. Regularnie poddawana jest goleniu, co sprzyja zaczerwienieniom i różnego rodzaju uszkodzeniom. Podstawą męskiej pielęgnacji są zatem dobrane odpowiednio kosmetyki do golenia. Ważny jest zarówno żel zmiękczający zarost, jak i balsam po goleniu. Żel czy pianka do golenia przygotowują skórę i sprawiają, że usuwanie zarostu jest szybsze i delikatniejsze. Nakładany już po wszystkim balsam powinien łagodzić, nawilżać skórę i usuwać zaczerwienienia. Nie można o nim zapominać!

W dni bez golenia mężczyzna również powinien dbać o skórę.

Ważne jest nie tylko codzienne jej mycie odpowiednim żelem, ale też stosowanie kremu, który zadba o właściwe nawilżenie skóry. Czy może to być krem przeciwzmarszczkowy? Oczywiście, że tak! Mężczyźni nie są w końcu odporni na działanie czasu i u nich też pojawiają się objawy starzenia. Co prawda dzięki męskim hormonom skóra jest bardziej elastyczna i napięta, a co za tym idzie pierwsze zmarszczki widoczne są dużo później niż u kobiet, ale im wcześniej zacznie się z nimi walczyć tym lepiej. Jeśli mężczyzna zaniedba pielęgnację, po pierwszych zmarszczkach bardzo szybko pojawią się kolejne, a wtedy znacznie trudniej będzie przywrócić cerze dobry wygląd.

Pielęgnacja męskiej skóry jest tak samo ważna jak dbanie o skórę kobiety.

Choć niejeden mężczyzna nie lubi marnować czasu w łazience, to powinien pamiętać, że dbanie o skórę wpłynie na jego wygląd również w przyszłości. A to przekłada się również na powodzenie wśród przedstawicielek płci pięknej.

 


Może Cię też zainteresować:

3 Kosmetyki dla Panów

 

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.