Kosmetyki naturalne rządzą!


Kosmetyki naturalne rządzą!

Aby odpowiednio dbać o skórę, lepiej sięgać po kosmetyki, które zawierają naturalne składniki – pełne odżywczych właściwości, witamin i minerałów. Nie jest to żadna nowość, ani żadne odkrycie, że to, co naturalne, jest lepsze od syntetyków. Ale dlaczego właściwie tak jest?

Warto zacząć od tego, czym charakteryzują się kosmetyki zawierające substancje naturalne.

Takie produkty składają się w 95% ze składników pochodzenia roślinnego i mineralnego, bezpiecznych dla skóry i zdrowia. Znajdują się tu przede wszystkim ekstrakty roślinne, ziołowe i olejki eteryczne, które zawierają mnóstwo witamin. Co więcej, naturalne oleje nie tylko nadają piękny zapach kosmetykom, ale i wykazują działania przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i antyoksydacyjne oraz umożliwiają zachowanie naturalnych procesów fizjologicznych skóry. Ponadto są one nierafinowane i tłoczone na zimno, co pozwala na lepsze wchłanianie produktu, w którym się znajdują.

Czy kosmetyki naturalne zawierają konserwanty?

Nieprawdą jest, że kosmetyki naturalne nie zawierają konserwantów, ale nie są to składniki sztuczne, dlatego zazwyczaj nie nazywa się ich w ten sposób. Organicznym środkiem konserwującym jest m.in. benzoesan sodu, występujący naturalnie w owocach takich jak jagody, borówki, jabłka i śliwki, czy w goździkach, cynamonie lub herbacie. Dobrze jest więc przechowywać takie produkty w odpowiednich warunkach – z dala od słońca i w chłodnych pomieszczeniach (niekoniecznie w lodówce ;).

Jakie właściwości posiadają kosmetyki naturalne?

Większość składników naturalnych ma działanie wygładzające, nawilżające, przeciwzapalne i przede wszystkim odmładzające! Dodatkowo produkty z nich zrobione są fantastycznym zamiennikiem dla osób z różnego rodzaju alergiami. Chociaż mitem jest także, że żadne składniki naturalne w ogóle nie uczulają. Jednak dzięki mnogości kosmetyków z różnym składem, na rynku można obecnie znaleźć odpowiedni i bezpieczny produkt dla każdego rodzaju skóry.

Składniki pochodzenia naturalnego, na które warto zwrócić uwagę.

Na koniec należałoby wymienić kilka naturalnych składników znajdujących się w kosmetykach, które sprawiają, że skóra staje się piękniejsza, delikatniejsza, a zarazem odporniejsza na trudy codziennego dnia. Polecam zatem produkty zawierające: masło Shea, mleko osiołka, miód Manuka, olej z awokado, śluz ślimaka oraz sole i minerały z Morza Martwego. Wybór jest ogromny, a efekty na pewno będą długotrwałe!

POLECANE PRODUKTY: SPRAWDŹ TUTAJ


Może Cię też zainteresować:

Właściwości lecznicze kosmetyków

 

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.