Spf – co to właściwie oznacza? Wszystko co musisz wiedzieć na temat kremów z filtrem


Spf – co to właściwie oznacza? Wszystko co musisz wiedzieć na temat kremów z filtrem

Wakacje, relaks  w słoneczny dzień, opalenizna… Gdy mowa o promieniach słonecznych zapewne te obrazy pierwsze przychodzą Ci do głowy. Niestety w dzisiejszym artykule podzielę się z Tobą wiedzą głównie na temat szkodliwego wpływu słońca na Twoją skórę. Nie oznacza to, że nie przynosi ono korzyści Twojemu zdrowiu! Synteza witaminy D czy lepsze samopoczucie – to efekty słońca, bez których ciężko wyobrazić sobie życie. A jednak te promienie mogą być bardzo zdradliwe… Czy używanie kremu z filtrem naprawdę przynosi efekty? Czym właściwie jest SPF? Te i wiele więcej informacji dostarczę Ci w dzisiejszym artykule! Serdecznie zapraszam do lektury!

Jak promienie słoneczne wpływają na Twoją skórę?

Przede wszystkim powinnaś wiedzieć, że promieniowanie słoneczne to promieniowanie UV, a konkretnie UVA, UVB i UVC. To rozróżnienie jest istotne również jeśli chodzi o wybór kremu z filtrem – o czym wspomnę poniżej! Promieniowanie UVC odgrywa niewielką rolę w naszym życiu ponieważ te fale nie docierają nawet do powierzchni ziemi! Są w całości pochłaniane przez atmosferę. Inaczej ma się jednak sprawa z promieniowaniem UVA i UVB.

Promieniowanie UVB wnika w głębokie warstwy Twojego naskórka, dociera nawet do warstwy skóry właściwej! To właśnie ono pobudza melanocyty do produkcji melaniny – a w efekcie sprawia, że możesz cieszyć się piękną opalenizną. Promieniowanie UVB jest również odpowiedzialne za syntezę słynnej witaminy D, która jest niezbędna chociażby do prawidłowego rozwoju Twoich kości. Niestety wysoka ekspozycja na UVB może być bardzo szkodliwa – mogą pojawić się oparzenia, a w niektórych przypadkach nowotworowe zmiany skórne! Nie znaczy to, że powinnaś unikać słońca! W dalszej części artykułu podzielimy się z Tobą radami, dzięki którym unikniesz tych negatywnych skutków ekspozycji na światło słoneczne.

Promieniowanie UVA ma ogromny wpływ na zdrowie i wygląd Twojej skóry! To właśnie te promienie w głównej mierze są odpowiedzialne za przyspieszone starzenie się tej tkanki i pojawienie się przedwczesnych zmarszczek. W przeciwieństwie do promieniowania UVB, UVA nie jest zatrzymywane przez chmury, mgłę, czy nawet okna! A emitowane jest niezależnie od pogody, czy pory roku.

Czy istnieje rozwiązanie, które pomoże chronić Twoją skórę przed negatywnym wpływem promieniowania UVB i UVA? Przekonaj się podczas lektury dalszej części artykułu!

Krem z SPF – co to właściwie oznacza?

Czytając o efektach jakie mają na naszą skórę promieniowanie UVB i UVA można się wręcz przestraszyć… Na szczęście tutaj z pomocą przychodzi nam krem z filtrem!

Z pewnością, gdy mowa o tym produkcie pierwsze co przychodzi Ci do głowy to skrót SPF. Co to właściwie oznacza? SPF to z angielskiego Sun Protection Factor, czyli wskaźnik, który pozwala określić w jakim stopniu dany kosmetyk chroni Twoją skórę przed promieniowaniem słonecznym – co jest bardzo istotne – dotyczy to tylko promieniowania UVB! Wiele osób o tym zapomina i wybierając krem skupia się tylko i wyłącznie na jak najwyższym wskaźniku SPF zapominając całkowicie o promieniach UVA. Czy da się więc sprawdzić, czy krem chroni również przed tym promieniowaniem? Oczywiście! Do tego służy wskaźnik PA+++. Pamiętaj, aby podczas wybierania kosmetyku zwrócić uwagę na oba te oznaczenia!

SPF możesz kupić zazwyczaj o mierze 50, 30, 20, 15 i 10. Co jest bardzo istotne, cyfry te, nie do końca wskazują na moc filtra, a na czas jego działania! Nie znaczy to oczywiście, że po 50 minutach SPF50 będzie w ogóle nieefektywny ale jego działanie zacznie się powoli redukować! Czy krem z filtrem powinien być częścią Twojej codziennej rutyny? Kiedy i jak często go nakładać?

Czy krem z filtrem powinien być elementem Twojej codziennej rutyny?

Jak zapewne wywnioskowałaś z informacji, które już zdążyłam Ci podać, bez kremu z filtrem nie powinnaś zaczynać żadnego dnia. I to niezależnie od pory roku, czy pogody! Wiele osób sięga po tego typu produkty dopiero wtedy, gdy na zewnątrz słońce zaczyna bezlitośnie parzyć, pozostawiając na skórze charakterystyczne czerwone plamy, które skutkują nieestetycznie złuszczającą się skórą i innymi tego typu efektami. A jednak, jak mogłaś przeczytać w pierwszej części artykułu, promieniowanie UVA, które jest odpowiedzialne za fotostarzenie się skóry i przedwczesne zmarszczki, działa na tę tkankę każdego dnia, nawet jeśli spędzasz go w pomieszczeniu, nie wychodząc wcale na zewnątrz! Dlatego też krem z filtrem z wysokim wskaźnikiem SPF i PA+++ powinien na dobre zagościć w Twojej kosmetyczce! My polecamy Ci krem przeciwsłoneczny z kwasem hialuronowym SPF 50+ od Deoproce. Posiada on nie tylko SPF 50 ale również wysoki wskaźnik PA+++, zapewniając Twojej skórze doskonałą ochronę! Dodatkowo, ze względu na to, że jest to krem BB, kosmetyk pomoże Ci ukryć niedoskonałości, wyglądając przy tym w pełni naturalnie!

Pamiętaj, że ochrona kremu z filtrem niestety nie trwa dłużej niż około 2/3 godziny, a po tym czasie powinnaś go delikatnie reaplikować na twarz! Jeśli robisz to w ciągu dnia, przed dotknięciem twarzy nie zapomnij dokładnie umyć rąk!

Czy krem z filtrem na dobre zagości w Twojej codziennej rutynie? Mam nadzieję, że TAK.

POLECANE PRODUKTY:

Krem przeciwsłoneczny z kwasem hialuronowym SPF50 Deoproce 50g


Może Cię też zainteresować:

Naturalne filtry przeciw promieniom słonecznym

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.