Golenie nóg – jak poradzic sobie z czerwonymi krostkami i wrastającymi włoskami


Golenie nóg – jak poradzić sobie z czerwonymi krostkami

i wrastającymi włoskami?

Większość kobiet zna to uczucie, gdy po goleniu nóg zamiast gładkiej skóry, o której marzyłaś pojawiają się czerwone krostki, czy nawet bolesne wrastające włoski… Jeśli to uczucie nie jest Ci obce, przychodzę z pomocą! W dzisiejszym artykule podzielę się z Tobą trikami pielęgnacyjnymi i rozwiązaniami, które raz na zawsze pomogą Ci zażegnać ten problem! Klucz leży oczywiście w poznaniu przyczyny tego problemu. Jeśli szukasz dawki kobiecych rad, serdecznie zapraszam do lektury!

„Truskawkowe nogi” – skąd biorą się czerwone kropki na świeżo ogolonej skórze?

Gładkie, ogolone nogi – zwłaszcza w sezonie letnim – nigdy nie wychodzą z mody! Najszybszym sposobem na osiągnięcie tego efektu i usunięcie niechcianych włosków jest użycie maszynki do golenia. Niestety często wiąże się to z podrażnieniami i nieestetycznymi zmianami na skórze – takimi jak właśnie tzw. „truskawkowe nogi”. Co to właściwie jest? I skąd biorą się czerwone kropki na świeżo ogolonej skórze?

Czerwone kropki i krostki to nic innego jak stan zapalny mieszka włosowego. Mikrourazy i nadmiar martwego naskórka tworzą idealne środowisko życia dla bakterii a w konsekwencji nieestetyczny efekt „truskawkowych nóg”. Aby temu zapobiec niezbędna jest nie tylko odpowiednia pielęgnacja – która zostanie opisana w dalszej części artykułu – ale również higiena! Zarówno samego procesu jak i na co dzień, całego ciała. Przede wszystkim pamiętaj, aby nie korzystać więcej niż raz z jednorazowych maszynek do golenia i co każde użycie wymieniać ostrze w maszynkach wielorazowych. Dodatkowo, po goleniu, upewnij się, że wszystko dokładnie spłukałaś!

Niestety jeśli jesteś posiadaczką wrażliwej skóry, tego typu zabiegi mogą wywoływać każdorazowo nieprzyjemne podrażnienia. Jednak możesz je częściowo wyeliminować poprzez korzystanie ze stworzonej ku temu rutyny pielęgnacyjnej i rezygnacji z częstego golenia. W skrajnych przypadkach może oznaczać to, że powinnaś zacząć szukać innej metody na pozbycie się niechcianych włosków.

Wszystko co musisz wiedzieć na temat wrastających włosków.

Po goleniu Twoje nogi nie tylko są podrażnione ale pojawiają się na nich bolesne, ropne zmiany skórne? Może to oznaczać tylko jedno – cierpisz na problem wrastających włosków!

Regularne golenie powoduje, że Twoje włoski odrastają coraz to cieńsze i delikatniejsze. W rezultacie, w pewnym momencie mogą one stać się zbyt słabe, aby wyjść na powierzchnię skóry. Gdy nie są one w stanie przebić się przez warstwę naskórka, w tym miejscu pojawia się obrzęk, a w konsekwencji stan zapalny. Jest to nie tylko nieestetyczne, ale również bardzo bolesne! Co gorsza, problem ten, jeśli nie jest odpowiednio rozwiązany, może się zaognić!

Jeśli chodzi o przyczyny wrastania włosków, na jednym z pierwszych miejsc znajdziesz, tak jak i w przypadku czerwonych kropek i krostek na nogach, brak odpowiedniej higieny! Jeśli używasz po kilka razy tej samej maszynki jednorazowej lub ostrz – jest to niestety krok do bolesnego stanu zapalnego.

Tak jak i w przypadku „truskawkowych nóg” problem wrastających włosków, może być rozwiązany lub przynajmniej zredukowany przez odpowiednią pielęgnację przed i po goleniu!

Przed i po goleniu – odpowiednia pielęgnacja to klucz!

Gładkie nogi, pozbawione nieprzyjemnych zmian skórnych – takich jak wspomniane powyżej – są w zasięgu Twojej ręki! Oto kilka rad dotyczących rytuałów pielęgnacyjnych, zarówno przed jak i po goleniu, które pomogą Ci osiągnąć ten wymarzony efekt!

Stany zapalne wywołane są, tak jak to nadmieniłam wcześniej, przez rozwijające się bakterie, dla których idealnym siedliskiem są martwe komórki Twojego naskórka! Jeśli więc raz na zawsze chcesz pozbyć się „truskawkowych nóg”, regularne peelingi muszą zagościć w Twojej rutynie! Złuszczanie martwego naskórka jest kluczowe również w przypadku wrastających włosków! Zmniejszenie warstwy rogowej naskórka powoduje, że włoski będą miały większą szansę, aby poprawnie wyrosnąć i nie podrażniać Twojej skóry! Peelling całego ciała powinnaś wykonywać regularnie co około 7 do 10 dni. Do jego wykonania polecam Ci użyć ręcznik do peelingu i hammamu od Yeye! Jest to wielorazowy produkt, wykonany z wiskozy. Ręcznik jest łatwy i wygodny w użytkowaniu, pamiętaj jednak aby po każdym użyciu dokładnie go umyć i wysuszyć!

Alternatywą do peelingu wykonanego w ten sposób jest również masaż szczotką Yeye na sucho. Ten rytuał także pomaga złuszczyć naskórek i skutecznie pozbyć się martwych komórek!

Aby zapobiec powstawaniu podrażnień i mikrourazów, które są źródłem nieestetycznych zmian skórnych, każdorazowo po goleniu, powinnaś zadbać o odpowiednie nawilżenie i ukojenie skóry! Balsam do ciała z pudrem perłowym od Alona Shechter będzie tu strzałem w dziesiątkę! Redukuje on suchość skóry, a jednocześnie pomaga z takimi problemami jak rozstępy, czy cellulit!

Czy problemy związane z regularnym goleniem nóg nie są Ci obce? Pamiętaj! Peeling, golenie, odżywienie! To klucz do sukcesu!

POLECANE PRODUKTY:

Ręcznik do peelingu i hammamu Yeye

Balsam do ciała z pudrem perłowym Alona Shechter 250 ml


Może Cię też zainteresować:

Piękne nogi na lato

 

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.