Sauna latem – dlaczego warto


Sauna latem – dlaczego warto?

Lato  kojarzy Ci się zapewne  z wieloma aktywnościami ale nie jest to raczej pierwsza myśl, która przychodzi Ci do głowy gdy słyszysz słowo sauna… Gdy na zewnątrz jest gorąco, upał w saunarium nie wydaje się zbyt atrakcyjny. Czy zatem saunowanie latem ma sens? Tak, jak najbardziej! W dzisiejszym artykule opowiem Ci o tym dlaczego warto korzystać z sauny niezależnie od pory roku i dlaczego sauna jest wręcz korzystna jeśli chodzi o efekt jaki upały mają na Twój organizm… Zapraszam do lektury!

Sauna latem – dlaczego warto?

Powodów, dla których warto regularnie korzystać z sauny jest mnóstwo! Również latem! Sauna przynosi pozytywny efekt Twojemu zdrowiu fizycznemu, nie możesz jednak zapomnieć o tym jakie korzyści daje również Twojej psychice! Choć lato kojarzy się z wakacjami i wypoczynkiem, to większość z nas dalej wystawiona jest na stresy życia codziennego związane chociażby z pracą. Regularne seanse saunowe, niezależnie od pory roku, pomogą Ci pozbyć się napięcia mięśniowego i ukoją Twoje nerwy! Jest to aktywność idealna dla Tych, którzy poszukują relaksu i odprężenia!

W czasie tych kilku letnich miesięcy, przyroda ukazuje się nam od najpiękniejszej strony – wszystko kwitnie, pachnie… Dla niektórych jest to raj, jednak dla alergików ten czas nie należy do najprzyjemniejszych. I tu z pomocą również przychodzi sauna! Czy wiedziałeś, że seanse saunowe mogą pomóc osobom cierpiącym na alergię? Dzięki nim układ oddechowy ma szansę dokładnie się oczyścić, przez co alergikom lepiej się oddycha i lżej przechodzą przez sezon pylenia! Jeśli mowa o układzie oddechowym, warto również wspomnieć o astmatykach – gdyż o tej porze roku, niestety ich objawy mają tendencję do nasilania. Seanse saunowe oczywiście nie zlikwidują tych dolegliwości ale mogą pomóc je znacznie zredukować!

Sauna na przegrzanie – czy to naprawdę pomaga?

Wysokie temperatury potrafią być bardzo męczące, co z pewnością odczuł każdy z nas. Zwłaszcza w ostatnich latach, gdy upały z roku na rok, stopniowo niestety wzrastają. Adaptacja do takich warunków wymaga od Twojego organizmu dużej ilości energii i to właśnie przez to czujesz się ospały i wyczerpany – nawet przy niewielkim wysiłku.

Czy jest sposób na rozwiązanie tego problemu? Jak najbardziej! I wbrew pozorom nie chodzi tu o zimną kąpiel, czy lepszą klimatyzację, a właśnie o wizyty w saunie! Pobyt w wilgotnym i gorącym pomieszczeniu zapewne nie brzmi zachęcająco – w jaki sposób więc to właściwie działa? I czy naprawdę pomaga?

Dzięki saunie ciało ma szansę oswoić się z gorącem i  zahartować  na wysokie temperatury. W ten sposób upały mogą stać się mniej dokuczliwe, a Twoje ciało, dodatkowo, będzie wydzielać mniej potu. Uczęszczając na seanse saunowe niejako trenujesz swój układ krążenia! Dzięki wysokiej temperaturze naczynia krwionośne rozszerzają się, a serce zaczyna bić zdecydowanie szybciej. Przyspiesza to adaptacje Twojego ciała do upału i powoduje, że każdorazowo Twój organizm potrzebuje mniej energii, żeby się do tych wysokich temperatur przystosować!

W rezultacie, dzięki regularnym seansom saunowym, wzrasta Twój komfort funkcjonowania, mimo ekstremalnych temperatur panujących na zewnątrz!

Nie tylko w sezonie zimowym!

Zawsze zaznaczam, że seanse saunowe przynoszą korzyści tak naprawdę dopiero wtedy, gdy korzysta się z nich regularnie! I nie ma znaczenia tu pora roku. Mimo, że większość z nas uczęszcza do saunarium zazwyczaj zimą, aby utrzymać harmonię organizmu i wysoką odporność, ten rytuał powinien towarzyszyć Ci cały rok!

POLECANE PRODUKTY DO SAUNY ZNAJDZIESZ TUTAJ

 


Może Cię też zainteresować:

Pozytywne aspekty chodzenia na saunę

 

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.