Pielęgnacja skóry u nastolatków


Pielęgnacja skóry u nastolatków

Jednym z większych pielęgnacyjnych wyzwań jest skóra w okresie dojrzewania. Często towarzyszy jej trądzik i inne zmiany skórne wywołane m.in. przez hormony. Cera nastolatków zazwyczaj ma tendencję do przetłuszczania się, a młodzi ludzie często na ślepo szukają sposobów, aby temu problemowi zaradzić. Błędy pielęgnacyjne popełniane w czasie okresu dojrzewania niestety mogą odbijać się również na dorosłej skórze. Należy pamiętać, że mimo, że problemy jak trądzik, czy zaskórniaki pojawiają się u wielu nastolatków, nie znaczy to, że mają oni ten sam typ cery! Dlatego też dobór odpowiednich kosmetyków jest tak kluczowy! Jeśli ciekawi Cię ten temat i chcesz wiedzieć więcej, zapraszamy do dalszej lektury!

Nie popełniaj tych błędów!

Zmiany skórne towarzyszące okresowi dojrzewania nie tylko wzbudzają dyskomfort wśród nastolatków, ale często są również źródłem kompleksów i niskiej samooceny. Jest to jedna z wielu zmian przez które przechodzą młodzi ludzie w tym wieku i sposób w jaki sobie oni z tym poradzą często odbija się na ich dorosłości. Jeśli chodzi o błędną pielęgnację – chociażby w postaci blizn trądzikowych.

Dlatego dbanie o cerę w młodym wieku jest takie ważne! W czasie poszukiwania odpowiedniej pielęgnacji bardzo istotne jest, aby kierować się zasadą – mniej znaczy lepiej! Nastolatki mają tendencję do przesadzania – zwłaszcza na samym początku – a duża ilość kosmetyków o wątpliwym składzie i nieznanym działaniu, może więcej zaszkodzić niż pomóc. Pamiętajcie, aby zacząć od produktów, które są niezbędne dla skóry i nie rozszerzać tej listy, chyba że jest to absolutnie konieczne!

Mniej znaczy lepiej – czyli jak powinno wyglądać poszukiwanie idealnej rutyny pielęgnacyjnej dla nastolatków.

Najważniejszym etapem, przy skórze w okresie dojrzewania, będzie oczyszczenie. Cera taka ma tendencję do łojotoku, przez co zbierają się na niej liczne bakterie, co prowadzi do zatykania porów i powstawania wyprysków. Musicie być jednak bardzo ostrożni przy wyborze kosmetyków! Nie mogą one ani przesuszać, ani podrażniać młodej skóry. O tym po jakie produkty warto sięgnąć wspomnimy w dalszej części artykułu!

Delikatny tonik i lekki krem również muszą się w tej rutynie pielęgnacyjnej pojawić. Na samym początku warto zrezygnować z peelingów – lub stosować je sporadycznie. Zarówno ten enzymatyczny jak i mechaniczny często są przez młodych ludzi nadużywane. Prowadzi to do podrażnienia skóry, a w przypadku trądziku, do rozniesienia bakterii i większej ilości wyprysków.

Skóra w czasie okresu dojrzewania – jakie kosmetyki dobrać?

Tak jak wspomniałyśmy wyżej dobór kosmetyków odpowiednich do młodej cery jest kluczowy. Warto sięgać po jak najbardziej naturalne i nieinwazyjne produkty. W przypadku oczyszczenia najpierw oczywiście powinniśmy wykonać demakijaż. Tutaj polecamy sięgnąć po delikatny kosmetyk oczyszczający, jakim jest olej hydrofilowy od Alona Shechter! Nie tylko dokładnie usuwa make-up, ale również odżywia podrażnioną skórę i sprawdzi się idealnie także wśród nastolatków.

Jeśli chodzi o produkt myjący dla młodej skóry, warto rozejrzeć się za łagodnymi piankami, olejkami, lub żelami. Takimi jak pianka myjąca do twarzy Real Fresh marki Deoproce. Jest to lekki, odświeżający kosmetyk o wegańskim składzie i delikatnym ziołowym zapachu. Pomoże on w walce ze zmianami trądzikowymi, tak popularnymi wśród nastolatków. Pianka pozbywa się wszelkich  zanieczyszczeń i resztek makijażu, pozostawiając skórę promienną i odświeżoną!

Następnym etapem będzie, tak często lekceważona, tonizacja! Jest ona niezbędnym krokiem, gdyż przywraca skórze właściwe Ph i przygotowuje ją na przyjęcie kolejnych dobroczynnych składników w następnych etapach pielęgnacji!

Młode osoby posiadające cerę problematyczną, ze względu na to, że ma ona zazwyczaj tendencję do przetłuszczania się, często pomijają etap nawilżania. Jest to jeden z największych błędów! Prowadzi jedynie do większej produkcji łoju, który produkuje skóra starając się nawilżyć cerę i stworzyć barierę ochronną. Aby uniknąć tego błędnego koła, młodzi ludzie do swojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej powinni wprowadzić lekki krem – np. Natural Being do cery tłustej i mieszanej marki Living Nature! Posiada on właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, dzięki czemu zmniejsza ryzyko wystąpienia trądziku! W jego składzie znajdziemy m.in. miód manuka i to właśnie jemu krem zawdzięcza takie właściwości. Produkt jest lekki i łatwo się wchłania, dokładnie nawilżając i nie przetłuszczając skóry!

Pamiętajcie, że na początku przygody z właściwą pielęgnacją skóry najważniejsze jest zadawanie pytań! Mamy nadzieję, że nasze rady okażą się pomocne!

 


Może Cię też zainteresować:

Jak sobie radzić z trądzikiem u osób dorosłych?

 

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.