Jak sobie radzić z trądzikiem u osób dorosłych?


Jak sobie radzić z trądzikiem u osób dorosłych?

Dojrzewanie to często problemy z cerą. Trądzik i inne problemy skórne wpływają na samoakceptację, relacje z rówieśnikami czy pewność siebie. Osoby, które się z tym borykają odliczają miesiące i lata, czekają, kiedy ta uporczywa dolegliwość minie. Niestety nie zawsze problemy z cerą kończą się wraz z rozpoczęciem dorosłości. Często też u osób, które jako nastolatki miały idealną skórę, w okolicach trzydziestki bardzo się ona zmienia i pojawiają się wypryski.

Przyczyny występowania trądziku u osób dorosłych.

Trądzik u dorosłych ma zupełnie inne przyczyny niż u nastolatków. Zazwyczaj jest nieodpowiednie odżywianie lub stres. Często produkty, które wcześniej nam nie szkodziły, w pewnym wieku wywołują problemy skórne. Winowajcą mogą być na przykład konserwanty, pszenica czy nabiał. Stres, z którym mierzymy się w dorosłym życiu sprzyja zmianom skórnym, ponieważ wzmaga pracę gruczołów łojowych. Przyczyną mogą być również zmiany hormonalne u kobiet w wieku przekwitania.

Jak sobie poradzić z trądzikiem?

Najlepiej znaleźć przyczynę i ją zlikwidować. Jeśli po odstawieniu produktów, które mogą nam nie służyć nie zauważymy poprawy, warto zdać się na pomoc specjalisty. Być może potrzebne będą leki, ale mogą też pomóc zabiegi kosmetyczne takie jak mikrodermobrazja czy specjalne maseczki. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy zmian nie wywołują stosowane przez nas kosmetyki, warto zmienić je na dobrej jakości, naturalne produkty lub poprosić kosmetologa o dobranie pielęgnacji. Warto również udać się do ginekologa i poprosić o zrobienie zestawu badań hormonalnych.

Przyczyn trądziku w wieku dorosłym może być wiele. Mimo że nie wpływa on na jakość życia tak bardzo jak u nastolatków, to warto szukać przyczyny i walczyć o zdrowy wygląd i dobre samopoczucie.

POLECANE PRODUKTY:

Miód Manuka w żelu przeciwtrądzikowy 100% naturalny Living Nature 50 ml

Olejek Manuka MILD 100% naturalny COBICOS 50 ml

Pianka myjąca z ekstraktem z bylicy i drzewa herbacianego Grace Day 100 ml


Może Cię też zainteresować:

Trądzik u dorosłych

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.