Krem tłusty czy nawilżający?


Jaki krem wybrać – tłusty czy nawilżający?

Za nami okres silnych mrozów. Mimo ich lekkiego zelżenia, wciąż borykamy się z problemami, jakie wywołują na naszej twarzy. Można by rzec – konsekwencje zimy. Niejedna z was toczy ze sobą więc odwieczną batalię: który krem pomoże nam najbardziej przy takiej temperaturze? Nawilżyć czy natłuścić?

Żyjemy w epoce, w której na każdym kroku atakują nas reklamy specyfików przeznaczonych dla skóry suchej – w telewizji usłyszysz o tym, że Twoja cera wymaga nawilżenia, a krem firmy X i Y je zapewni; ba, nawilży nawet warstwy skóry, o których nie miałaś pojęcia! W radiu między kolejnymi piosenkami pani z reklamy powie Ci, że jej życie zmieniło się na lepsze odkąd używa kremu nawilżającego. A dziewczyna z plakatu na przystanku autobusowym błyśnie zębami w uśmiechu i pochwali się nieskazitelną cerą, która prawdopodobnie i tak jest produktem grafików.

Jak to jest z tymi kremami nawilżającymi?

Przede wszystkim większość kosmetyków tego rodzaju działa jedynie na wierzchnie warstwy skóry. Gdyby faktycznie miał ją nawilżać głęboko, zawierałby nanosomy, które mogłyby podrażniać naszą cerę. Dlatego większość producentów woli nie ryzykować. Prawdą jest jednak, że my, kobiety, preferujemy kremy nawilżające.

Tłuste specyfiki sprawiają, że mamy wrażenie, iż nasza skóra się dusi. Czujemy się ciężkie na twarzy, a dodatkowo nasza cera błyszczy jak światełka choinkowe – żadna z nas tego nie lubi, każda unika jak ognia.

Najważniejsze w doborze kremu jest słuchanie potrzeb swojej cery. Ważne, by preparat był dostosowany do rodzaju skóry i jej kondycji.

Jeśli jesteś posiadaczką cery mieszanej skutecznym rozwiązaniem będą dwa kremy stosowane równocześnie. Użyj kremu nawilżającego, a po 20 minutach dołącz natłuszczający w zależności od strefy. Jeśli jednak nie masz na to czasu, lub z jakiegoś powodu nie chcesz, zainwestuj w coraz popularniejsze teraz kremy półtłuste, stanowiące kompromis i most zgody pomiędzy przeciwniczkami i zwolennikami każdego z kosmetyków. Półtłuste specyfiki nie są tak ciężkie i nie pozostawiają twarzy „zaklajstrowanej”, duszącej się. Chronią przed utratą wody w sposób delikatny i przyjemny, a dodatkowo stanowią dobrą bazę pod makijaż. Spróbuj, a przekonasz się sama!

Lekiem na cerę suchą z kolei będzie krem tłusty. Podobnie zresztą na każdą skórę, która boryka się z przesuszeniem i problemami z nawilżeniem.

Cera tłusta wyklucza używanie kremów natłuszczających. Spowodowałyby one zatykanie porów i pocenie się skóry pod warstwą preparatu oraz dodatkowe nabłyszczenie, co nikomu nie wyszłoby na dobre. Warto zadbać o to, by skóra tłusta miała szansę oddychać. W tym wypadku należy pozostać przy kremie nawilżającym, na który można bezproblemowo nałożyć makijaż.

Jak już zostało wyżej wspomniane, wybór kremu należy przede wszystkim dostosować do potrzeb cery. Słuchaj potrzeb swojego ciała i dbaj o nie w odpowiedni sposób!

POLECANE PRODUKTY:

Natural Being krem na dzień z miodem Manuka (tłusta/mieszana) Living Nature

Krem bogaty pielęgnacyjny Horse Enrich Deoproce 100g

Krem na dzień do cery suchej na bazie owsa Alona Shechter 50 ml

Krem nawilżająco-odżywczy wegański Real Fresh Deoproce 100ml


Może Cię też zainteresować:

Krem tłusty

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.