Sposoby na relaksującą kąpiel


Masz ochotę na relaks po wymagającym dniu?

Nie musisz jechać do spa, żeby się odprężyć i dać sobie odrobinę luksusu. Kąpiel to jeden z najlepszych sposobów na pozbycie się stresu i odpoczynek. Jak ją zorganizować, żeby już po kilkudziesięciu minutach poczuć się jak nowonarodzona i mieć energię do działania?

Idealna odprężająca kąpiel powinna działać nie tylko na Twoje ciało, ale też na wszystkie zmysły. Zadbaj o właściwą oprawę! Przygaś rażące łazienkowe światło i zapal świece, które stworzą odpowiedni nastrój. Dobierz muzykę, która wprowadza Cię w dobry humor i działa wyciszająco. Jeśli masz ochotę i planujesz dłuższą kąpiel przygotuj lampkę wina czy owocowy koktajl.

Na rynku dostępnych jest mnóstwo kosmetyków przeznaczonych do kąpieli.

Znajdź swój ulubiony. Jedne z nas uwielbiają sole mineralne, inne rozpuszczające się w wodzie aromatyczne kule, jeszcze inne dodają do kąpieli kosmetyki przygotowywane samodzielnie w domu. Pamiętaj, żeby wybierać produkty, które dobrze działają na Twoją skórę i nie przesuszają jej, ale nie zapomnij o tym, że powinien relaksować Cię już sam ich zapach! Kąpiel możesz wzbogacić dodając do wody płatki róż czy lawendę.

Poduszka do wanny może wydawać Ci się zbędnym gadżetem, ale jeśli lubisz długie kąpiele może warto w nią zainwestować?

Takich gadżetów uprzyjemniających czas kąpieli jest więcej. Coraz bardziej popularne są tacki czy nakładane na wanny stoliki, na których postawisz napój czy przekąski. Tym z Was, które relaksuje czytanie książek czy przeglądanie ulubionych czasopism, polecamy tacę z odpowiednim uchwytem.

Żeby kąpiel stała się jeszcze bardziej przyjemna i efektowna możesz wcześniej nałożyć na włosy i twarz odpowiednie maski. Gorąca, parująca woda sprawi, że kosmetyki lepiej zadziałają, a Ty w pełni wykorzystasz ten czas.

Jak widać sposobów na to, jak zorganizować relaksującą kąpiel jest wiele! To jak to zrobisz zależy tylko od Ciebie i Twoich upodobań. Pamiętaj, że warto zadbać o przyjemność dla wszystkich zmysłów. I jeszcze jedno – uprzedź domowników, że to czas tylko dla Ciebie i poproś, żeby Ci nie przeszkadzali. Miłego odprężenia!

POLECANE PRODUKTY:

Myjka – gąbka do ciała plaster miodu

Zestaw kosmetyków z bio oślim mlekiem RYTUAŁ Galeo

Rękawica do kąpieli i peelingu z myjką


Może Cię też zainteresować:

Jak zregenerować skórę twarzy po męczącym dniu?

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.