Ekstrakt z ziół Saint John’s Wort – Dziurawiec


Te tajemniczo brzmiące zioła to po prostu dziurawiec, jedno z ziół najczęściej wykorzystywanych w Stanach Zjednoczonych.

Nazwano je tak ze względu na to,  że kwitną zazwyczaj w okolicy 24 czerwca, czyli urodzin Jana Chrzciciela. Z tego samego powodu określa się je też mianem zioła świętojańskiego.

Dziurawiec słynie przede wszystkim z właściwości antydepresyjnych.

Jeśli przeszkadza Ci brak światła w sezonie jesienno-zimowym i chcesz poprawić swój nastrój, powinnaś jak najszybciej zainteresować się tym ziołem. Jego działanie jest równie skuteczne jak działanie środków leczniczych stosowanych w terapii depresji, dlatego naukowcy nazwali go naturalnym Prozakiem. Możesz pić napar z dziurawca (nieco gorzki w smaku) lub wyciąg w postaci tabletek czy nalewki. Co ważne – w przeciwieństwie do leków konwencjonalnych prawie nie ma on skutków ubocznych. Jedynym problemem jest uwrażliwienie na działanie promieni UV, dlatego też zaleca się picie wyciągu z ziół Saint John’s Wort jedynie jesienią i zimą.

Spożywanie ekstraktu z dziurawca pomaga również zwalczać problemy trawienne.

Wspiera on funkcje wątroby i ułatwia usuwanie toksyn z organizmu. Picie naparu polecane jest osobom, które zmagają się ze zgagą, wzdęciami, złą przemianą materii, kamicą, biegunkami czy innymi problemami związanymi z układem pokarmowym.

Chociaż pozytywne działanie tej rośliny na układ nerwowy i pokarmowy jest najbardziej znane, nie znaczy to, że nie ma ona innych prozdrowotnych właściwości. Wręcz przeciwnie! Wystarczy wspomnieć, że przypisuje się jej leczenie zapalenia stawów czy skazy moczanowej, leczenie kaszlu dzięki właściwościom wykrztuśnym, a grypy dzięki działaniu antybakteryjnemu i przeciwwirusowemu. Aktualnie prowadzone są badania w kierunku wpływu dziurawca na leczenie raka i AIDS. To powód na to, że zioła mają wielką moc i często są niedoceniane.

Wiosna już niedługo!

Jeśli jesteś zmęczona i brakuje Ci energii na tej ostatniej prostej, zacznij pić raz dziennie napar z ziół Saint John’s Wort. Taki aromatyczny eliksir nie tylko zrelaksuje Cię i doda Ci motywacji do działania, ale też wpłynie korzystnie na cały układ nerwowy. Przy okazji może pomóc w rozwiązaniu innych problemów zdrowotnych.

POLECANE PRODUKTY:

Balsam Mor i Levona do podrażnionej skóry Alona Shechter 50 ml

Mydło Achillea antyseptyczne do twarzy i ciała Alona Shechter 400 ml


Może Cię też zainteresować:

Ekstrakt z wiciokrzewu

 

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.