Ekstrakt z wiciokrzewu


Ekstrakt z wiciokrzewu

Wiciokrzew to powszechnie znane pnącze ogrodowe, które można rozpoznać po mocno wijących się pędach o długości nawet 8 metrów. Co zaskakujące, ekstrakt z tej rośliny bywa wykorzystywany w kosmetyce. Najbardziej przydatne są tu dwie odmiany wiciokrzewu – zwyczajny i japoński.

Wiciokrzew japoński można stosunkowo łatwo rozpoznać.

Jego liście nie są zielone, jak w przypadku większości odmian tej rośliny, a żółtawe lub purpurowe. Kwiaty na początku są białe, a z czasem zmieniają kolor na żółty. Ekstrakt z nich ma właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne i przeciwalergiczne. Działa ochronnie na wątrobę i naczynia krwionośne, a nawet chroni przed miażdżycą.

Stosowanie ekstraktu z kwiatów tej rośliny poleca się w leczeniu chorób płuc, żołądka, serca, jelita grubego i wątroby.

Warto się nim zainteresować jeśli masz problemy z cholesterolem lub jesteś podatna na zatrucia, zakażenia bakteryjne i wirusowe. Z suchych kwiatów należy przygotować napar do wypicia.

Wiciokrzew zwyczajny i jego działanie

Wiciokrzew zwyczajny ma bardzo silne działanie, dlatego ważne jest stosowanie odpowiednich dawek. Dużo bezpieczniejsze niż jego owoce są kwiaty i liście. Napar z nich pomaga zwalczyć kaszel i wyleczyć choroby układu oddechowego.

Kosmetyki z ekstraktem z wiciokrzewu

Jakie działanie mają kosmetyki z ekstraktem z kwiatów wiciokrzewu? Przede wszystkim działają kojąco, wygładzająco i liftingująco. Polecamy kremy z tym składnikiem, jeśli zależy Ci na poprawie napięcia skóry. Możesz się po nich spodziewać również działania przeciwzapalnego i bakteriobójczego.

Wiciokrzew jest jedną z podstawowych roślin stosowanych w tradycyjnej medycynie chińskiej. Jak widać nie bez przyczyny. Krzew ten ma cudowne właściwości i może dobrze wpływać na nasze zdrowie. Nic dziwnego, że zastosowanie dla ekstraktu z wiciokrzewu znaleziono również w branży kosmetycznej.

POLECANE PRODUKTY:

Krem Anti-aging Beautily na dzień z proszkiem z jadeitu Alona Shechter 50 ml

Krem wybielający do twarzy Alona Shechter 50 ml


Może Cię też zainteresować:

Ekstrakt z ziół Saint John’s Wort – Dziurawiec

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.