Ekstrakt z propolisu


Propolis, czyli kit pszczeli, to nic innego jak substancja, którą pszczoły zbierają z roślin i która pomaga im uszczelnić ule na sezon zimowy.

Wyglądem przypomina żywicę. Wytwarzany jest z niego ekstrakt, który może być wykorzystany do różnego rodzaju kremów, pudrów czy tabletek. Propolis jako naturalny środek leczniczy stosowany był już w starożytności, dziś konkuruje nawet z antybiotykami!

Składnik ten znany jest z działania przeciwbakteryjnego i przeciwzapalnego, dlatego często stosowany jest w kremach do twarzy. Szukaj produktów tego typu, jeśli zależy Ci na regeneracji skóry i przeciwdziałaniu stanom zapalnym. Propolis znajdziesz też w kremach przeciwstarzeniowych (działa on przeciwzmarszczkowo i opóźnia starzenie się skóry), tych przeznaczonych do skóry suchej (bardzo dobrze nawilża i koi, a nawet poprawia odżywienie) i przeciwtrądzikowych (z powodzeniem likwiduje trądzik młodzieńczy i poprawia wygląd cery).

Ekstrakt z propolisu dobrze działa nie tylko na naszą skórę.

Pozytywnie wpływa też na układ nerwowy, naczyniowy czy immunologiczny. Źródła podają, że ma on działanie przeciwnowotworowe zarówno u ludzi, jak i u zwierząt. A jeśli borykasz się z bólem stawów, mięśni czy bólami reumatycznymi, skuteczna może okazać się maść z propolisu, która ma właściwości znieczulające.

Propolis jest również wykorzystywany od stuleci w leczeniu wielu innych schorzeń – gruźlicy, problemów żołądkowych czy gorączki. Używany jest też jako środek odkażający. Co ważne, jest nietoksyczny i nie wywołuje skutków ubocznych, dlatego jego stosowanie jest bezpieczniejsze niż stosowanie leków.

Jeśli cenisz naturalne składniki w kosmetykach i lekach, to propolis z pewnością jest Ci dobrze znany.

Jeśli jeszcze niewiele o nim wiesz warto zgłębić temat. Kit pszczeli stosowany czy to zewnętrznie, czy od środka potrafi zdziałać cuda! Co ciekawe, maść czy nalewkę z propolisu można stosunkowo łatwo przygotować w domu.

POLECANE PRODUKTY:

Balsam Mor i Levona do podrażnionej skóry Alona Shechter 50 ml


Może Cię też zainteresować:

Nie tylko miód – kilka słów o cennych pszczelich produktach

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.