Pielęgnacja dłoni


Wiecie, że dłonie starzeją się już koło trzydziestego roku życia?

Zazwyczaj skupiamy się na pielęgnacji twarzy, pamiętamy o pielęgnacji ciała, a dłonie traktujemy po macoszemu. Niesłusznie! Wiele mówią one o właścicielu, jego wieku i są częścią ciała, która, podobnie jak twarz, wpływa na pierwsze wrażenie. Dbajmy o nie codziennie, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Obiecujemy, że nie zajmie to dużo czasu!
Zimą łatwiej nam pamiętać o pielęgnacji dłoni.
Wystarczy kilka zimniejszych dni, brak rękawiczek, zapominanie o kremie i dłonie dają o sobie znać – skóra jest sucha i spierzchnięta, zdarza się, że łuszczy się i pęka. Wiosną czy latem skóra dłoni zwykle nam nie dokucza, co nie znaczy, że możemy zapomnieć o jej pielęgnacji na długie miesiące. Niezależnie od pory roku dłonie pracują cały dzień. Wiele razy je myjemy, wycieramy, narażamy na gorąco i zimno (choćby wyjmując coś z zamrażarki czy krojąc mięso). To wszystko wpływa na kondycję skóry i postarza ją.

Starzenie się skóry możemy spowolnić, ale konieczne jest regularne dbanie o nią.

Pierwszym elementem pielęgnacji dłoni jest używanie kremu do rąk. Przez cały rok. Nie znaczy to, że możemy używać ciągle tego samego kosmetyku. Powinien on być dostosowany do panujących warunków i potrzeb skóry. Latem możemy używać delikatnego kremu nawilżającego, który szybko się wchłania. Zimą wybierzmy coś z mocznikiem czy gliceryną, jeśli skóra dłoni jest podrażniona szukajmy kremów łagodzących z wapniem lub lanoliną, a jeśli zależy nam na działaniu przeciwzmarszczkowym sprawdzą się preparaty zawierające kolagen, kwas hialuronowy czy witaminę E.

Skóra dłoni, podobnie jak skóra całego ciała, potrzebuje regularnego złuszczania.

Można do tego celu wykorzystać peeling do ciała, kupić specjalny peeling do dłoni lub wykonać prosty kosmetyk ze składników, które mamy w domu. Wystarczy zmieszać łyżkę soli z łyżką oliwy i masę wetrzeć w dłonie. Ten prosty zabieg wygładzi skórę, a jeśli zależy nam dodatkowo na jej rozjaśnieniu możemy do soli i oliwy dodać sok z cytryny.
Dbanie o dłonie to nie tylko regularne używanie odpowiednich kosmetyków, ale również ochrona skóry przed szkodliwymi czynnikami.
Na dłonie źle wpływa na przykład mycie ich w zbyt gorącej i zbyt zimnej wodzie i niedokładne osuszanie. Drażniąco może działać wiele środków chemicznych, warto więc pomyśleć o rękawiczkach do sprzątania. Zimą pamiętajmy o ciepłych rękawiczkach – nie tylko wtedy, gdy na zewnątrz jest siarczysty mróz, przy kilku stopniach na plusie również powinnyśmy je nosić.
Niektórzy twierdzą, że dłonie więcej mówią o wieku, niż twarz. Nie pozwólmy, by zaniedbanie zdradzało nasz wiek, albo nas postarzało.

POLECANE PRODUKTY:

Krem do rąk z ekstraktem z awokado Consly 100 ml

Maska nawilżająca do dłoni Grace Day 2 x 17 ml


Może Cię też zainteresować:

Jak dbać o dłonie zimą?

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.