Świąteczne przygotowania – znajdź czas dla siebie


Sprzątanie, gotowanie, kupowanie prezentów dla najbliższych, planowanie jadłospisu i odwiedzin… Która z nas nie zna tej przedświątecznej gorączki? Chociaż czasem jej nie lubimy, to trudno w niej nie uczestniczyć. Przecież święta przygotować trzeba.

A gdyby tak tegoroczne święta nie kojarzyły Ci się z wielką bieganiną, kolejkami w sklepach i myciem okien, a z wypitą pod kocem gorącą czekoladą, czerwonymi paznokciami, zapachem piernika, dobrą książką i spacerami z rodziną? Jest to do zrobienia!

Nie, nie powiemy Ci, że wszystko jest kwestią organizacji. Każda z nas ma inne życie, inne możliwości, inne obowiązki i potrzeby. Nie zawsze da się w 24 godzinach upchnąć to, na co potrzeba kilku dni. Czasem nawet najskrupulatniej przygotowany plan nic nie da, bo życiem rządzą przypadki. Ale na niektóre można się przygotować. Coś można zaplanować wcześniej, a coś odpuścić.
Nie lubisz kupowania prezentów tuż przed świętami? Możesz zrobić to wcześniej, wtedy zakupy zrobisz przez Internet i unikniesz kolejek. Pierogi można zrobić już teraz i zamrozić, można je też zamówić. A tych okien może wcale nie trzeba myć? Pamiętaj, że nie każda z nas ma takie same priorytety. Dla Twojej koleżanki ważniejsze mogą być czyste okna, dla Ciebie pieczenie pierników i spokojna kawa.
Na co możesz wykorzystać czas zaoszczędzony przed świętami?
Zadbaj o siebie, nie tylko o swoje mieszkanie! Kiedy jak nie zimą znajdziesz czas na domowe spa? Długie wieczory i chłód za oknem sprzyjają spokojnym chwilom dla siebie. Zrób długą ciepłą kąpiel, przygotuj peeling do ciała, nałóż maseczkę w płacie i spędź trochę czasu sama ze sobą. Rzadko masz czas na nałożenie maski na włosy czy pomalowanie paznokci? Zrób to właśnie teraz. Święta będą przyjemniejsze, kiedy będziesz zadbana i zrelaksowana, a nie zmęczona długimi przygotowaniami.

Grudzień to dobry czas na poświęcenie sobie czasu, dobre książki i ładowanie baterii przed kolejnym rokiem. Jeśli jednak cieszą Cię świąteczne przygotowania, sprzątanie, zakupy i gotowanie to pamiętaj, że nie ma w tym nic złego, jeśli tylko Tobie to odpowiada!

Życzymy udanych przygotowań – bez względu na to, jakie macie priorytety!  🙂

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.