Olejek geraniowy


Olejek geraniowy i jego niezwykłe właściwości zdrowotne

Wiele osób nie ma pojęcia, że popularny olejek geraniowy wytwarzany jest z kwiatów znanej wszystkim pelargonii. Jest on chętnie używany nie tylko ze względu na piękny zapach, ale też z powodu niezwykłych właściwości zdrowotnych. Jego działanie było znane i doceniane już w starożytności.

Olejek z geranium jest ceniony ze względu na wpływ na skórę, ale też na psychikę.

Często wykorzystuje się go w aromaterapii, ponieważ wpływa na poprawę samopoczucia. Łagodzi napięcie i stres, zmniejsza zmęczenie, a nawet działa antydepresyjnie. Polecany jest szczególnie kobietom w okresie menopauzy.

Olejek ten jest jednym z najlepszych olejów do pielęgnacji skóry problematycznej, tłustej, podatnej na zapalenia.

Działa uelastyczniająco i ściągająco, dzięki czemu ma moc zmniejszania zmarszczek. Przy jego stosowaniu skóra jest bardziej napięta i wolniej się starzeje. Olejek z geranium jest wykorzystywany w kosmetykach do skóry wrażliwej (nie podrażnia i nie uczula), przesuszonej czy naczynkowej. Stosowany na blizny i przebarwienia sprawia, że stają się one mniej widoczne. Podobnie działa stosowany na takie niedoskonałości jak rozstępy czy cellulit. Często stosuje się go w masażach zapobiegającym tym problemom, ze względu na to, że wzmacnia tkankę łączną.

Olejek geraniowy – właściwości zdrowotne

Wspomaganie krzepliwości krwi, zmniejszanie bóli reumatycznych, stabilizowanie trawienia czy obniżanie ciśnienia krwi to tylko nieliczne właściwości zdrowotne olejku. W rzeczywistości jest ich dużo więcej. Antybakteryjne i antywirusowe działanie produktu ułatwia leczenie zakażeń i infekcji. Z kolei właściwości podobne do antybiotyków sprawiają, że leczy infekcje oddechowe.

Olejek geraniowy wykorzystywany jest w kosmetykach do twarzy, ale można też wykorzystać czysty olejek i dodawać go do ulubionego kremu. Sprawdzi się w każdym domu, ponieważ nie tylko działa wspaniale na zdrowie fizyczne i psychiczne, ale też sprawdza się jako naturalny dezodorant czy środek idealny do odstraszania owadów.

POLECANE PRODUKTY:

Podkład rozświetlający naturalny Evening Glow Living Nature

Podkład rozświetlający naturalny Day Glow Living Nature


Może Cię też zainteresować:

Olejek jaśminowy

 

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.